56. Pečuji o vnuka. Jarmila Bulíčková

Jarmila Bulíčková již 8 let pečuje o svého těžce postiženého vnuka. Samuelovi je 11 let a na začátku svého života zažil to, co málokdo z nás. "Až teď má můj život smysl", říká babička, která i přes všechna příkoří, jež jí život přinesl, zvládá péči o Sama s obdivuhodným přehledem. Jeden z nejtěžších příběhů, jaké jsme v NEEDo TALKs měly.

Needo_talks_Bulickova kopie

Přehrát díl #Pečuji o vnuka.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Needo_talks_bulickova_samuel

Samuel

Zažil si toho víc než může unést dítě a neměl štěstí na rodiče. Jeho babička Jarmila říká, že jí vrátil smysl života. Jeden z nejsilnějších životních příběhů jaké jsme měly v NEEDo TALKs. 

Ospod

Orgán sociálně-právní ochrany dětí, tzv. "sociálka" zastupuje zájmy dítěte v řízení, v nichž se rozhoduje o nezletilých. Jedná se např. o svěření do péče, určení výše výživného nebo upravení styku s rodiči. Dohlíží na práva dítěte na jeho život, příznivý vývoj, na identitu dítěte, svobodu myšlení, svědomí a náboženství, na vzdělání. Zahrnuje ochranu dítěte před jakýmkoliv tělesným či duševním násilím, zanedbáváním, zneužíváním nebo vykořisťováním. OSPOD je součástí samosprávy a najdete ho na městském úřadě, většinou spadá pod odbor sociálních věcí nebo sociální odbor. V případě potřeby pak dítě podléhá konkrétnímu OSPODu a konkrétní sociální pracovnici, která se stane jeho klíčovou pracovnicí. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení