56. Pečuji o vnuka. Jarmila Bulíčková

Jarmila Bulíčková již 8 let pečuje o svého těžce postiženého vnuka. Samuelovi je 11 let a na začátku svého života zažil to, co málokdo z nás. "Až teď má můj život smysl", říká babička, která i přes všechna příkoří, jež jí život přinesl, zvládá péči o Sama s obdivuhodným přehledem. Jeden z nejtěžších příběhů, jaké jsme v NEEDo TALKs měly.

Needo_talks_Bulickova kopie

Přehrát díl #Pečuji o vnuka.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Needo_talks_bulickova_samuel

Samuel

Zažil si toho víc než může unést dítě a neměl štěstí na rodiče. Jeho babička Jarmila říká, že jí vrátil smysl života. Jeden z nejsilnějších životních příběhů jaké jsme měly v NEEDo TALKs. 

Ospod

Orgán sociálně-právní ochrany dětí, tzv. "sociálka" zastupuje zájmy dítěte v řízení, v nichž se rozhoduje o nezletilých. Jedná se např. o svěření do péče, určení výše výživného nebo upravení styku s rodiči. Dohlíží na práva dítěte na jeho život, příznivý vývoj, na identitu dítěte, svobodu myšlení, svědomí a náboženství, na vzdělání. Zahrnuje ochranu dítěte před jakýmkoliv tělesným či duševním násilím, zanedbáváním, zneužíváním nebo vykořisťováním. OSPOD je součástí samosprávy a najdete ho na městském úřadě, většinou spadá pod odbor sociálních věcí nebo sociální odbor. V případě potřeby pak dítě podléhá konkrétnímu OSPODu a konkrétní sociální pracovnici, která se stane jeho klíčovou pracovnicí. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity