O nás

Eva_Pauli

Jmenuji se Eva Nemčková, jsem zakladatelka značky Needo a chtěla bych se s vámi podělit o můj příběh vzniku tohoto projektu.

V roce 1999 se nám narodila naše první dcera, Paulínka. Po porodních komplikacích jí byla diagnostikována spastická forma dětské mozkové obrny s výhledem velmi omezené motoriky, vjemů a reakcí s těžkou mentální retardací. I když jsme si s manželem tuto prognózu dlouhé měsíce nechtěli připustit, diagnóza a s ní spojené důsledky se naplnily.

Paulínka se stala úplně odkázanou na pomoc druhých osob, a to hlavně nás rodičů, blízké rodiny a ošetřovatelek ve speciálním denním stacionáři Paprsek. Její zdravotní stav nás denně nutí řešit inkontinenci, oblékání, stravování, slintání, ale i její dopravu a zábavu. Překonávání každé takové „bariéry“ stojí hodně energie a trpělivosti. Jste potom vděčný za jakoukoliv pomoc, informaci a pomůcku, která vám řešení každé situace ulehčí. Trh se speciálními pomůckami pro hendikepované není velký, a tedy dostatečně zajímavý pro komerční výrobu. Je proto téměř nemožné sehnat vhodné pomůcky. Nemůžete vybírat z kvality, designu nebo barev. To mě vyprovokovalo k tomu, abych řešení našla sama.

První oblastí, kterou jsem se začala zabývat, je ochrana oděvu proti slinám. Na základě vlastních zkušeností jsem se soustředila na výběr vhodného materiálu a střihu, který by byl nejenom funkční a pohodlný, ale zároveň i stylový. Spontánní zájem ostatních rodičů o moje výrobky a jejich pomoc s designem mě přesvědčil, že můj nápad dává smysl a má cenu jej dále rozvíjet. 

Začátkem roku 2018 nastal ten správný čas pro založení Needo. Název vychází ze slovního spojení Special Needs – need – potřeba/potřebovat. Cílem Needo je maximálně ulehčit a zpříjemnit život s hendikepem – poskytovat praktické, kvalitní, stylové a zábavné produkty, které nejsou na trhu běžně dostupné. Většina sortimentu Needo je vyráběna na zakázku, z lokálních materiálů a prioritně využíváme služeb chráněných dílen v České republice a na Slovensku. Naše mise tak dává ještě větší smysl, když podporujeme pracovní místo pro hendikepovené.

Další oblastí, která nám jako rodině chyběla, byly informace, příběhy s podobným osudem a tak se nám podařilo na podzim 2020 spustit podcasty s názvem NEEDo TALKs, ve kterých se věnujeme s našimi hosty téme handicap z různých uhlů pohledu. Poslechnout si nás můžete na Spotify nebo Apple Music.

Budu vděčná za vaše názory, postřehy a návrhy, inspirované možná i vaším příběhem, které pomohou vylepšit či rozšířit služby poskytované značkou Needo. Posílejte je, prosím, e-mailem na info@needo.cz nebo nam napište přes sociální sítě Facebook nebo Instagram.

Děkuju za vaši přízeň, Eva Nemčková

 

Více o NEEDO v médiích:

Vozejkov.cz: Pomáhám sobě i ostatním
2021, červen
vozejkov

Podnikáme se smyslem a dopadem na společnost. Našim cílem je nejenom vyrábět speciální pomůcky pro lidi s postižením, ale taky je samostné pracovně zapojit. NEEDo TALKs šíří téma, kterému se většina společnosti vyhýbá.

#LASKAVEC: Získali jsme ocenění od Nadace Karla Janečka
2021, duben
Laskavec_needo

"Pomáhám sobě i ostatním, aby byl náš život snažší. NEEDO pro mě není obyčejný e-shop, ale domov pro každou rodinu, která pečuje o člena s postižením. Ocenění #LASKAVEC patří celému mému týmu. Moc vám všem děkuji!"

Časopis VLASTA: Proč máme potřebu mluvit?
2021, březen
Vlasta_needo_talks

O potřebě mluvit na téma "postižení", proč vznikly podcasty NEEDo TALKs a proč právě my dvě s Lenkou Bártovou. To vše v tištěné formě rozhovoru v časopisu Vlasta. Děkujeme za prostor na toto téma!

ČT1 Gejzír: Ze života NEEDO
2020, březen
gejzir

"Každý desátý člověk má nějaký druh zdravotního postižení. A víc než padesát tisíc lidí v České republice je zcela závislých na pomoci jiné osoby. Patří mezi ně i moje dcera, díky ní jsem založila projekt NEEDO." 

POZITIVNÍ ZPRÁVY: Optimismus mi pomáhá
2021, únor
pozitivni_zpravy

Pod značkou Needo vyrábíme pomůcky usnadňující každodenní péči o lidi s handicapem. Cenné informace i příběhy jednotlivých rodin nově s posluchači sdílíme také v podcastu NEEDo TALKs.

NEEDO charitativní kolekce oblečení - POMÁHÁME!
2020, listopad
Needo_Help

Cílem NEEDO je usnadnit život s postižením a chceme pomoct rodinám, které se nachází v podobné situaci jako ta naše. Pro tento účel jsme spustili prodej kolekce oblečení, která pomáhá! Výtěžek z prodeje věnujeme ve formě NEEDO výrobků konkrétním rodinám. Děkujeme :) 

CZECHCRUNCH: Těžký životní osud odvrací podnikavostí
2020, říjen
czechcrunch

Stále se usmívá, sype jeden nápad za druhým a nikdo by na první pohled neřekl, že ji potkala rodinná tragédie, která ji život převrátila naruby. Byla to zároveň událost, která ji dovedla k vlastnímu podnikání a tak vznikla značka NEEDO.

Paprsek DAR: Společně pomáháme!
2020, říjen
paprsekDAR

Opět jsme ve spolupráci s Mixit pomohli a udělali radost dětem a pečovatelům z dětského centra Paprsek DAR v Praze v podobě výrobků NEEDO v hodnotě 29.000 Kč! Každý vámi zakoupený Mix pro maminku bude pomáhat příspěvkem 20 Kč i nadále. DĚKUJEME! 

SLYŠÍME SE?: S postižením své dcery jsem se nevyrovnala
2020, říjen
Slysimese_DavidVanicek

Roky jsem žila s pocitem viny a s postižením své dcery Paulínky jsem se dodnes nevyrovnala. Moje úpřimná zpověď o životě a nastavení hodnot.

NEEDo TALKs: Nové podcasty (rozhovory) na téma "handicap"
2020, září
Needo_talks_podcasty

Jak vypadá život s handicapem? Poslechněte si rozhovory bez sentimentu, bez sebelítosti a na rovinu s jejími hosty, nebo se staňte součástí podcastu a přihlašte se nám jako host. Stačí napsat na talks@needo.cz.

Pecha Kucha: Změna je ŽIVOT
2020, srpen
PechaKucha_zmenazivot

Inspirovat se navzájem, to je mise večerů Pecha Kucha a taky potkat zajímavé lidi. Děkujeme za prostor a příležitost být součástí.

Péče bez překážek: Náš příběh
2020, srpen
Needo_pecebezprekazek

Jak se smířit s postižením dcery, co by poradila rodinám s podobným osudem? Úpřimný rozhovor se zakladatelkou Needo, Evou Nemčkovou.

Ženy v byznysu: Příběhy úspěšných e-shopařek
2020, červenec
Needo_zenyvbyznyse

Ženy dokáží v byznysu spoustu věcí a to i v rámci online prodeje. Ženská energie totiž patří do světa e-commerce stejně tak jako mužská. Naše podnikání se dostalo do výběru příběhu žen, kterým se to podařilo. Děkujeme!  

Dobré noviny: Mladšia dcéra MasterChef, staršia modelka NEEDO
2020, červen
dobre_noviny_eva

Zdravotný stav Paulínky nás denne núti riešiť jej inkontinenciu, obliekanie, stravovanie, slintanie či prepravu do denného stacionára. A prekonávanie týchto prekážok sa stalo predmetom nášho podnikania.

Mixit.cz: Společně jsme pomohli!
2020, červen
Paprsek_dar

Podívejte, jakou radost udělaly dětem a pečovatelům NEEDO stylové pomůcky v DC Paprsek v Praze, na které jsme společně vybrali 100 000 Kč! Každý zakoupený Mix pro maminku od Kristínky (Made by Kristína) bude pomáhat příspěvkem 20 Kč i nadále. DĚKUJEME! 

Mladý Podnikatel: O podnikání s dětmi a rodinou
2020, červen
mlady_podnikatel_needo

Rozhovor o podnikání, založení značek na vlastních dětech, které mě inspirují a motivují v životě. Děkuji. 

FuckUp Podcast: Lítost nám nepomůže
2020, červen
fuck_up_podcast2

Otevřený rozhovor o mně, rodině, dětech a pracovním propojení toho všeho. 

MIXIT.cz: Dárkový tubus Pro Maminku
2020, květen
Needo_mixit2

Dárkový tubus Pro Maminku namixovala pro Mixit.cz moje druhá dcera Kristínka (Made by Kristína) a jeho prodejem jsme společně vysbírali 90.000 Kč, za které vybavíme Dětské centrum Paprsek v Praze Needo výrobky! 

Moje Lékárna: Nejen o NEEDO
2020, květen
Needo_moje_lekarna2

Otevřený rozhovor Kristíny (Made by Kristína) o našem rodinném projektu Needo a jak ji v životě inspiruje naše podnikání a postižená sestra Paulínka. 

FuckUp Night: Osobní zpověď aneb proč NEEDO
2020, duben
fuck_up

Osobní zpověď jak to celé začalo je pro mě vystoupení z komfortní zóny a v době "rouškové" to bylo o něco náročnější. Ale děkuji za příležitost říct, co je můj fuck up.

FORBES: NEEDO mezi #koronaheroes
2020, březen
Needo_rousky

V prvních týdnech krize jsme sami sedli za šicí stroje a ušili z materiálu Needo doma 700 ks jednovrstvých roušek, které jsem rozdali rodinám s členem s postižením. 

MEETING 2020: O překážkách
2020, únor
Needo_meeting20

Studentská konference Meeting 2020 na Biskupském Gymnáziu a Hotelové škole v Žďáry nad Sázavou byla plná inspiratívních řečníků a NEEDO nechybělo na pódiu. 

WHAT: Designové pomůcky pro hendikepované
2019, říjen
needo_what

Už dost infantilních doplnků pro dospívající děti a dospělé! Za vlastní ušetřené peníze jsem založila e-shop NEEDO, abych vyplnila díru na trhu. 

SHOPTET: Na začátku jsem si nabila držku :)
2019, říjen
Needo_shoptet

Řešili jsme tolikrát speciální potřeby Paulínky, zejména v oblasti textilních pomůcek, až jsem si uvědomila, že je na čase nabídku pro postižené na trhu změnit! Podařilo se :o)

SHOPTET: K založení dvou e-shopu mě inspirovaly dcery
2019, říjen
Needo_shoptet2

K založení obou e-shopu mě motivovaly moje děti, dcera Paulínka díky svým speciálním potřebám a dcera Kristínka díky vášni ke vaření. Založila jsem Needo.cz a Madebykristina.cz a oba se staly mým zaměstnáním.

PechaKucha Benešov: Nikdo neví, kdo byl!
2019, říjen
Needo_pechakucha_benesov

PechaKucha značí "noc povídání a tlachů" a je to mezinárodní projekt, kde se potkávájí inspirativní lidé a sdělují si své příběhy vtěsnané do 20 fotek po 20 sekundách. Více času nedostanete. Děkujeme za pozvání a vyslechnutí toho nášho příběhu. 

BIGY: Přednáška o podnikání a marketingu
2019, říjen
Needo_biggy

Mému podnikání předcházelo několik let v korporátní společnosti Unilever nebo v e-shopu Feedo. Své zkušenosti a znalosti z obchodu a marketingu jsem byla předat studentům Biskupského gymnázia v Žďáry nad Sázavou. Skvělá zkušenost i pro mě! 

PechaKucha Plzeň: Jak vznikly dvě moje značky
2019, září
Needo_pechakucha_plzen

Odprezentovat svůj život, nadšení, inspiraci ve formátu 20x20 (20 fotek po 20 sekundách) byla pro mě opravdová výzva.

RWTTC: NEEDO pomáhá!
2019, únor
Needo_RWTTC2

Sami jsme pro Pauli získali vozík od RWTTC a tak jsme úplně první vydělané peníze v NEEDO investovali do dalšího vozíku a darovali ho tyto skvělé organizaci pro další rodinu. Needo pomáhá! 

INSTINKT: Redakce časopisu naděluje Needo dárky
2018, prosinec
Needo_Instinkt

Redakce časopisu Instinkt se složila na vánoční dárky v podobě Needo produktů, které darovala klientům s postižením pražskému Dětskému Centru Paprsek a my byly při tom!

PUMA #DO YOU: Přednáška o Needo
2018, říjen
Needo_Puma

PUMA projektem #Do You podporuje a inspiruje ženy a my jsme měly možnost účastnit se setkání inspiratívních žen a promluvit o projektu NEEDO. 

RWTTC: Každý je vítěz
2018, září
Needo_RWTTC

Zaběhli jsme si 10 km závod s novým vozíkem Benecykl, který jsme získali právě od organizace RWTTC - běháme s těmi, co sami nemohou. Za NEEDO jsme obdarovali každého běžce na vozíku našimi výrobky.

SVOU CESTOU: Young příběh o NEEDO
2018, září
Needo_svou_cestou

Co stálo za vznikem projektu Needo a jaké byly začátky. Rozhovor se zakladatelkou Evou Nemčkovou.

PROSAZ: Doporučení NEEDO bryndáků
2018, červenec
Needo_Prosaz

Prosaz je organizace pomáhající zdravotně postiženým a jsme rádi, že NEEDO sortiment zařadili mezi doporučení :) Děkujeme!

EDA Zpravodaj č.29: Nový e-shop Needo.cz
2018, květen
Needo_Eda

Zmínka o nás v EDA Zpravodaji č.29 (květen 2018), který NEEDO sortiment doporučil pro rodiče postižených dětí.

MÉDIÁŘ: Spouští se Needo.cz
2018, březen
Mediar_Needo

Úplně první zmínka o Needo.cz v médiích a vlastně i tímto článkem se datuje pvní spuštění e-shopu. Dlouho to byla jenom myšlenka, od března 2018 se stala realitou!


needo_paticka_web