O nás

Eva_Pauli

Jmenuji se Eva Nemčková, jsem zakladatelka značky Needo a chtěla bych se s vámi podělit o můj příběh vzniku tohoto projektu.

V roce 1999 se nám narodila naše první dcera, Paulínka. Po porodních komplikacích jí byla diagnostikována spastická forma dětské mozkové obrny s výhledem velmi omezené motoriky, vjemů a reakcí s těžkou mentální retardací. I když jsme si s manželem tuto prognózu dlouhé měsíce nechtěli připustit, diagnóza a s ní spojené důsledky se naplnily.

Paulínka se stala úplně odkázanou na pomoc druhých osob, a to hlavně nás rodičů, blízké rodiny a ošetřovatelek ve speciálním denním stacionáři Paprsek. Její zdravotní stav nás denně nutí řešit inkontinenci, oblékání, stravování, slintání, ale i její dopravu a zábavu. Překonávání každé takové „bariéry“ stojí hodně energie a trpělivosti. Jste potom vděčný za jakoukoliv pomoc, informaci a pomůcku, která vám řešení každé situace ulehčí. Trh se speciálními pomůckami pro hendikepované není velký, a tedy dostatečně zajímavý pro komerční výrobu. Je proto téměř nemožné sehnat vhodné pomůcky. Nemůžete vybírat z kvality, designu nebo barev. To mě vyprovokovalo k tomu, abych řešení našla sama.

První oblastí, kterou jsem se začala zabývat, je ochrana oděvu proti slinám. Na základě vlastních zkušeností jsem se soustředila na výběr vhodného materiálu a střihu, který by byl nejenom funkční a pohodlný, ale zároveň i stylový. Spontánní zájem ostatních rodičů o moje výrobky a jejich pomoc s designem mě přesvědčil, že můj nápad dává smysl a má cenu jej dále rozvíjet. 

Začátkem roku 2018 nastal ten správný čas pro založení Needo. Název vychází ze slovního spojení Special Needs – need – potřeba/potřebovat. Cílem Needo je maximálně ulehčit a zpříjemnit život s hendikepem – poskytovat praktické, kvalitní, stylové a zábavné produkty, které nejsou na trhu běžně dostupné. Většina sortimentu Needo je vyráběna na zakázku, z lokálních materiálů a prioritně využíváme služeb chráněných dílen v České republice a na Slovensku. Naše mise tak dává ještě větší smysl, když podporujeme pracovní místo pro hendikepovené.

Další oblastí, která nám jako rodině chyběla, byly informace, příběhy s podobným osudem a tak se nám podařilo na podzim 2020 spustit podcasty s názvem NEEDo TALKs, ve kterých se věnujeme s našimi hosty téme handicap z různých uhlů pohledu. Poslechnout si nás můžete na Spotify nebo Apple Music.

Budu vděčná za vaše názory, postřehy a návrhy, inspirované možná i vaším příběhem, které pomohou vylepšit či rozšířit služby poskytované značkou Needo. Posílejte je, prosím, e-mailem na info@needo.cz nebo nam napište přes sociální sítě Facebook nebo Instagram.

Děkuju za vaši přízeň, Eva Nemčková

 

Více o NEEDO v médiích:

Vozejkov.cz: Pomáhám sobě i ostatním
2021, červen
vozejkov

Podnikáme se smyslem a dopadem na společnost. Našim cílem je nejenom vyrábět speciální pomůcky pro lidi s postižením, ale taky je samostné pracovně zapojit. NEEDo TALKs šíří téma, kterému se většina společnosti vyhýbá.

#LASKAVEC: Získali jsme ocenění od Nadace Karla Janečka
2021, duben
Laskavec_needo

"Pomáhám sobě i ostatním, aby byl náš život snažší. NEEDO pro mě není obyčejný e-shop, ale domov pro každou rodinu, která pečuje o člena s postižením. Ocenění #LASKAVEC patří celému mému týmu. Moc vám všem děkuji!"

Časopis VLASTA: Proč máme potřebu mluvit?
2021, březen
Vlasta_needo_talks

O potřebě mluvit na téma "postižení", proč vznikly podcasty NEEDo TALKs a proč právě my dvě s Lenkou Bártovou. To vše v tištěné formě rozhovoru v časopisu Vlasta. Děkujeme za prostor na toto téma!

ČT1 Gejzír: Ze života NEEDO
2020, březen
gejzir

"Každý desátý člověk má nějaký druh zdravotního postižení. A víc než padesát tisíc lidí v České republice je zcela závislých na pomoci jiné osoby. Patří mezi ně i moje dcera, díky ní jsem založila projekt NEEDO." 

POZITIVNÍ ZPRÁVY: Optimismus mi pomáhá
2021, únor
pozitivni_zpravy

Pod značkou Needo vyrábíme pomůcky usnadňující každodenní péči o lidi s handicapem. Cenné informace i příběhy jednotlivých rodin nově s posluchači sdílíme také v podcastu NEEDo TALKs.

NEEDO charitativní kolekce oblečení - POMÁHÁME!
2020, listopad
Needo_Help

Cílem NEEDO je usnadnit život s postižením a chceme pomoct rodinám, které se nachází v podobné situaci jako ta naše. Pro tento účel jsme spustili prodej kolekce oblečení, která pomáhá! Výtěžek z prodeje věnujeme ve formě NEEDO výrobků konkrétním rodinám. Děkujeme :) 

CZECHCRUNCH: Těžký životní osud odvrací podnikavostí
2020, říjen
czechcrunch

Stále se usmívá, sype jeden nápad za druhým a nikdo by na první pohled neřekl, že ji potkala rodinná tragédie, která ji život převrátila naruby. Byla to zároveň událost, která ji dovedla k vlastnímu podnikání a tak vznikla značka NEEDO.

Paprsek DAR: Společně pomáháme!
2020, říjen
paprsekDAR

Opět jsme ve spolupráci s Mixit pomohli a udělali radost dětem a pečovatelům z dětského centra Paprsek DAR v Praze v podobě výrobků NEEDO v hodnotě 29.000 Kč! Každý vámi zakoupený Mix pro maminku bude pomáhat příspěvkem 20 Kč i nadále. DĚKUJEME! 

SLYŠÍME SE?: S postižením své dcery jsem se nevyrovnala
2020, říjen
Slysimese_DavidVanicek

Roky jsem žila s pocitem viny a s postižením své dcery Paulínky jsem se dodnes nevyrovnala. Moje úpřimná zpověď o životě a nastavení hodnot.

NEEDo TALKs: Nové podcasty (rozhovory) na téma "handicap"
2020, září
Needo_talks_podcasty

Jak vypadá život s handicapem? Poslechněte si rozhovory bez sentimentu, bez sebelítosti a na rovinu s jejími hosty, nebo se staňte součástí podcastu a přihlašte se nám jako host. Stačí napsat na talks@needo.cz.

Pecha Kucha: Změna je ŽIVOT
2020, srpen
PechaKucha_zmenazivot

Inspirovat se navzájem, to je mise večerů Pecha Kucha a taky potkat zajímavé lidi. Děkujeme za prostor a příležitost být součástí.

Péče bez překážek: Náš příběh
2020, srpen
Needo_pecebezprekazek

Jak se smířit s postižením dcery, co by poradila rodinám s podobným osudem? Úpřimný rozhovor se zakladatelkou Needo, Evou Nemčkovou.

Ženy v byznysu: Příběhy úspěšných e-shopařek
2020, červenec
Needo_zenyvbyznyse

Ženy dokáží v byznysu spoustu věcí a to i v rámci online prodeje. Ženská energie totiž patří do světa e-commerce stejně tak jako mužská. Naše podnikání se dostalo do výběru příběhu žen, kterým se to podařilo. Děkujeme!  

Dobré noviny: Mladšia dcéra MasterChef, staršia modelka NEEDO
2020, červen
dobre_noviny_eva

Zdravotný stav Paulínky nás denne núti riešiť jej inkontinenciu, obliekanie, stravovanie, slintanie či prepravu do denného stacionára. A prekonávanie týchto prekážok sa stalo predmetom nášho podnikania.

Mixit.cz: Společně jsme pomohli!
2020, červen
Paprsek_dar

Podívejte, jakou radost udělaly dětem a pečovatelům NEEDO stylové pomůcky v DC Paprsek v Praze, na které jsme společně vybrali 100 000 Kč! Každý zakoupený Mix pro maminku od Kristínky (Made by Kristína) bude pomáhat příspěvkem 20 Kč i nadále. DĚKUJEME! 

Mladý Podnikatel: O podnikání s dětmi a rodinou
2020, červen
mlady_podnikatel_needo

Rozhovor o podnikání, založení značek na vlastních dětech, které mě inspirují a motivují v životě. Děkuji. 

FuckUp Podcast: Lítost nám nepomůže
2020, červen
fuck_up_podcast2

Otevřený rozhovor o mně, rodině, dětech a pracovním propojení toho všeho. 

MIXIT.cz: Dárkový tubus Pro Maminku
2020, květen
Needo_mixit2

Dárkový tubus Pro Maminku namixovala pro Mixit.cz moje druhá dcera Kristínka (Made by Kristína) a jeho prodejem jsme společně vysbírali 90.000 Kč, za které vybavíme Dětské centrum Paprsek v Praze Needo výrobky! 

Moje Lékárna: Nejen o NEEDO
2020, květen
Needo_moje_lekarna2

Otevřený rozhovor Kristíny (Made by Kristína) o našem rodinném projektu Needo a jak ji v životě inspiruje naše podnikání a postižená sestra Paulínka. 

FuckUp Night: Osobní zpověď aneb proč NEEDO
2020, duben
fuck_up

Osobní zpověď jak to celé začalo je pro mě vystoupení z komfortní zóny a v době "rouškové" to bylo o něco náročnější. Ale děkuji za příležitost říct, co je můj fuck up.

FORBES: NEEDO mezi #koronaheroes
2020, březen
Needo_rousky

V prvních týdnech krize jsme sami sedli za šicí stroje a ušili z materiálu Needo doma 700 ks jednovrstvých roušek, které jsem rozdali rodinám s členem s postižením. 

MEETING 2020: O překážkách
2020, únor
Needo_meeting20

Studentská konference Meeting 2020 na Biskupském Gymnáziu a Hotelové škole v Žďáry nad Sázavou byla plná inspiratívních řečníků a NEEDO nechybělo na pódiu. 

WHAT: Designové pomůcky pro hendikepované
2019, říjen
needo_what

Už dost infantilních doplnků pro dospívající děti a dospělé! Za vlastní ušetřené peníze jsem založila e-shop NEEDO, abych vyplnila díru na trhu. 

SHOPTET: Na začátku jsem si nabila držku :)
2019, říjen
Needo_shoptet

Řešili jsme tolikrát speciální potřeby Paulínky, zejména v oblasti textilních pomůcek, až jsem si uvědomila, že je na čase nabídku pro postižené na trhu změnit! Podařilo se :o)

SHOPTET: K založení dvou e-shopu mě inspirovaly dcery
2019, říjen
Needo_shoptet2

K založení obou e-shopu mě motivovaly moje děti, dcera Paulínka díky svým speciálním potřebám a dcera Kristínka díky vášni ke vaření. Založila jsem Needo.cz a Madebykristina.cz a oba se staly mým zaměstnáním.

PechaKucha Benešov: Nikdo neví, kdo byl!
2019, říjen
Needo_pechakucha_benesov

PechaKucha značí "noc povídání a tlachů" a je to mezinárodní projekt, kde se potkávájí inspirativní lidé a sdělují si své příběhy vtěsnané do 20 fotek po 20 sekundách. Více času nedostanete. Děkujeme za pozvání a vyslechnutí toho nášho příběhu. 

BIGY: Přednáška o podnikání a marketingu
2019, říjen
Needo_biggy

Mému podnikání předcházelo několik let v korporátní společnosti Unilever nebo v e-shopu Feedo. Své zkušenosti a znalosti z obchodu a marketingu jsem byla předat studentům Biskupského gymnázia v Žďáry nad Sázavou. Skvělá zkušenost i pro mě! 

PechaKucha Plzeň: Jak vznikly dvě moje značky
2019, září
Needo_pechakucha_plzen

Odprezentovat svůj život, nadšení, inspiraci ve formátu 20x20 (20 fotek po 20 sekundách) byla pro mě opravdová výzva.

RWTTC: NEEDO pomáhá!
2019, únor
Needo_RWTTC2

Sami jsme pro Pauli získali vozík od RWTTC a tak jsme úplně první vydělané peníze v NEEDO investovali do dalšího vozíku a darovali ho tyto skvělé organizaci pro další rodinu. Needo pomáhá! 

INSTINKT: Redakce časopisu naděluje Needo dárky
2018, prosinec
Needo_Instinkt

Redakce časopisu Instinkt se složila na vánoční dárky v podobě Needo produktů, které darovala klientům s postižením pražskému Dětskému Centru Paprsek a my byly při tom!

PUMA #DO YOU: Přednáška o Needo
2018, říjen
Needo_Puma

PUMA projektem #Do You podporuje a inspiruje ženy a my jsme měly možnost účastnit se setkání inspiratívních žen a promluvit o projektu NEEDO. 

RWTTC: Každý je vítěz
2018, září
Needo_RWTTC

Zaběhli jsme si 10 km závod s novým vozíkem Benecykl, který jsme získali právě od organizace RWTTC - běháme s těmi, co sami nemohou. Za NEEDO jsme obdarovali každého běžce na vozíku našimi výrobky.

SVOU CESTOU: Young příběh o NEEDO
2018, září
Needo_svou_cestou

Co stálo za vznikem projektu Needo a jaké byly začátky. Rozhovor se zakladatelkou Evou Nemčkovou.

PROSAZ: Doporučení NEEDO bryndáků
2018, červenec
Needo_Prosaz

Prosaz je organizace pomáhající zdravotně postiženým a jsme rádi, že NEEDO sortiment zařadili mezi doporučení :) Děkujeme!

EDA Zpravodaj č.29: Nový e-shop Needo.cz
2018, květen
Needo_Eda

Zmínka o nás v EDA Zpravodaji č.29 (květen 2018), který NEEDO sortiment doporučil pro rodiče postižených dětí.

MÉDIÁŘ: Spouští se Needo.cz
2018, březen
Mediar_Needo

Úplně první zmínka o Needo.cz v médiích a vlastně i tímto článkem se datuje pvní spuštění e-shopu. Dlouho to byla jenom myšlenka, od března 2018 se stala realitou!


needo_paticka_web

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení