O nás

IMG_0969-5

Vítejte na stránce NEEDO.cz

Jmenuji se Eva Nemčková, jsem zakladatelka značky Needo a chtěla bych se s vámi podělit o můj příběh vzniku tohoto projektu.
 
V roce 1999 se nám narodila naše první dcera, Paulínka. Po porodních komplikacích jí byla diagnostikována spastická forma dětské mozkové obrny s výhledem velmi omezené motoriky, vjemů a reakcí s těžkou mentální retardací. I když jsme si s manželem tuto prognózu dlouhé měsíce nechtěli připustit, diagnóza a s ní spojené důsledky se naplnily.
 
Paulínka se stala úplně odkázanou na pomoc druhých osob, a to hlavně nás rodičů, blízké rodiny a ošetřovatelek ve speciálním denním stacionáři Paprsek. Její zdravotní stav nás denně nutí řešit inkontinenci, oblékání, krmení, slintání, ale i její dopravu a zábavu. Překonávání každé takové „bariéry“ stojí hodně energie a trpělivosti. Jste potom vděčný za jakoukoliv pomoc a pomůcku, která vám řešení každé situace ulehčí. Trh se speciálními pomůckami pro hendikepované není velký, a tedy dostatečně zajímavý, pro komerční výrobu. Je proto téměř nemožné sehnat vhodné pomůcky. Nemůžete vybírat z kvality, designu nebo barev. To mě vyprovokovalo k tomu, abych řešení našla sama.
 
První oblastí, kterou jsem se začala zabývat, je ochrana oděvu proti slinám. Na základě vlastních zkušeností jsem se soustředila na výběr vhodného materiálu a střihu, který by byl nejenom funkční a pohodlný, ale zároveň i stylový. Spontánní zájem ostatních rodičů o moje výrobky a jejich pomoc s designem mě přesvědčil, že můj nápad dává smysl a má cenu jej dále rozvíjet. 
Začátkem roku 2018 nastal ten správný čas pro založení Needo. Název vychází ze slovního spojení Special Needs – need – potřeba/potřebovat. Cílem Needo je maximálně ulehčit a zpříjemnit život s hendikepem – poskytovat praktické, kvalitní, stylové a zábavné produkty, které nejsou na trhu běžně dostupné. Veškerý sortiment Needo je vyráběn na zakázku, prioritně využíváme služeb chráněných dílen v České republice a na Slovensku.
 
Budu vděčná za vaše názory, postřehy a návrhy, inspirované možná i vaším příběhem, které pomohou vylepšit či rozšířit služby poskytované značkou Needo. Posílejte, prosím, e-mailem na eva@needo.cz 
 
Děkuju za vaši přízeň.
Eva Nemčková
 
IMG_1111 2-2

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.