Máme dovolenou! Vaše objednávky vyřídíme po 17.10.2024. Moc děkujeme za pochopení!

67. Barvolam. Otto Kouwen

Barvolam je výtvarný ateliér pro dospělé umělce a umělkyně s nálepkou „mentálního postižení” nebo „autismu”. Vytváří příležitosti pro setkávání a spolupráci a taky rozvíjení talentu a kreativy. O umění a nejen o něm rozhovor se zakladatelem projektu Otto Kouwenem a umělkyní Almou Lily Rayner.

Přehrát díl #Barvolam.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

otto

Otto Kuowen

Otto se narodil v Nizozemsku a studoval grafický design na Gerrit Rietveld Akademii v Amsterdamu. Jako výtvarník se zabývá malbou, grafikou, mechanickými skulpturami, návrhářstvím a aktuálně i fotografii. Založil v rámci sdružení Inventura v Praze výtvarnou dílnu pro talentované malíře s mentálním hendikepem pod názvem BARVOLAM. Jedná se o první projekt tohoto druhu v České republice.

BARVOLAM

Barvolam je nezisková organizace podporující neurodiverzní umělce a umělkyně. Od roku 2016 vytváří příležitosti pro setkání a spolupráci mezi umělkyněmi a umělci a těmi, kteří jsou „postižení” výtvarným akademickým vzděláním prostřednictvím hlavní aktivity - v projektu Jamming. Studio Barvolam je výtvarný ateliér pro umělce a umělkyně s nálepkou „mentálního postižení” nebo „autismu” od osmnácti let. Kreativní podporou tam zkušení průvodci a průvodkyně pomáhají objevovat možnosti umělců, kteří si můžou vyzkoušet různé formy výtvarného umění jako jsou kresba, malba, grafika, koláž, fotografie a video. Čeká tam na ně přátelské a tvůrčí prostředí v malém kolektivu.
 

alma

Alma Lily Rayner

Alma je původem z Izreale, ale doma se cítí tady v Česku. Její umělecké projekty se točí kolem výzkumu struktur moci uvnitř společnosti, feminismu a tématu sexuálního násilí. Je spoluzakladatelkou spolku Barvolam podporující umělce s nálepkou „mentální hendikep“.

Projekt Jamming

V Jammingu jde o představivost, toleranci a chuť vytvořit společně převratné výtvarné dílo. Prolomit hranice světů mezi neurodiverzními umělkyněmi a umělci a těmi „postiženými” akademickým vzděláním. Projekt chce dokázat, že několik malířek a malířů se může hravě podělit o jedno plátno a že lidé s nálepkou „mentální hendikep” i ti bez ní nemusí žít v oddělených světech. Nejstarší aktivita Spolku Barvolam, probíhá od roku 2014. Jedná se o kolektivní, experimentální tvorbu neurodiverzních a školených umělkyň a umělců. Společná plátna byla vystavena mj. v Centru současného umění DOX (2017) a Pragovka Gallery (2019).

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity