68. Srdcem Robinson.

Tereza je veselá, bezprostřední a ukecaná. Nikdo ale dopředu nečeká, že se mu narodí nemocné dítě. Ondrášek má několik těžkých srdečních vad za sebou, ale i před sebou pár operací. Věřili by jste, že Tereza je už naše druhá hostka, která si příjmení Robinson sama zvolila?

Přehrát díl #Srdcem Robinson.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

pMkr

Tereza Robinson

Bývalá televizní reportérka, dnes certifikovaná mentorka, průvodkyně a rodinná koučka, ale v prvním řadě maminka tří dětí. Snaží se pomáhat všem, kteří chtějí změnit svůj život a hledají cestu, kterou se vydat. S energií sobě vlastní provádí k novým začátkům a cílům. V projektu Srdcem Robinson se specializuje na rodiny s hendikepovanými dětmi.

"Stojím při rodinách s hendikepovanými dětmi. Každý mě můžete znát z jiné doby, každý trochu jinak. Málokdo už mě zná jako maminku Ondráška, který se narodil s těžkou komplexní srdeční vadou."

Srdeční vada

Ani sebedokonalejší vyšetření v těhotenství nedokáže zaručit, že se narodí zdravé dítě. Ondrášek se narodil s těžkou srdeční vadou jednokomorového srdce. Bohužel není možná ani transplantace srdce, protože jeho organismus by nemusel vydržet zátěž spojenou s touto operací. Existuje několik druhů srdečních vad a popsané jsou na webu spolku SRDÍČKÁŘI
 

tereza-robinson-couching

Srdcem Robinson

Koučink a bezplatné sezení pro rodiny s hendikepovanými dětmi trvá 60 minut a díky Terezčiným otázkám rodiny objevují návod na vlastní praktická řešení konkrétních situací. Tereza rozumí úskalím pečující rodiny díky vlastní zkušenosti péče o syna.

Služby rodinám s postiženými dětmi poskytuje, ve spolupráci s finančními partnery, zdarma. V rozhovoru pro NEEDo TALKs se ale věnuje s Lenkou témě, jestli je správná cesta bezplatné služby, aby člověk začal se sebou pracovat. 

Koučink

Koučování (koučink) je proces, podporující hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v jím zvolené oblasti. Kouč není trenér ani poradce, ale hledá řešení společně s klientem. Termín pochází z anglického slovesa coach (trénovat, vést). Pochopení podstaty koučování ulehčuje i metafora kočího (v angl. coach) nebo dostavníku – jako prostředku, pomáhajícího dostat se důležité osobě pohodlným způsobem z místa, kde právě je, na místo, kde chce být. Koučink pomáhá řešit i zdánlivě neřešitelné problémy, nediktuje, ale pomáhá najít vlastní cestu. Odhaluje vnitřní síly člověka, učí rozumět sobě samému a rozvinout zablokovaný potenciál. Zvyšuje sebevědomí a především zlepšuje život.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení