68. Srdcem Robinson. Tereza Robinson

Tereza je veselá, bezprostřední a ukecaná. Nikdo ale dopředu nečeká, že se mu narodí nemocné dítě. Ondrášek má několik těžkých srdečních vad za sebou, ale i před sebou pár operací. Věřili by jste, že Tereza je už naše druhá hostka, která si příjmení Robinson sama zvolila?

Přehrát díl #Srdcem Robinson.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

pMkr

Tereza Robinson

Bývalá televizní reportérka, dnes certifikovaná mentorka, průvodkyně a rodinná koučka, ale v prvním řadě maminka tří dětí. Snaží se pomáhat všem, kteří chtějí změnit svůj život a hledají cestu, kterou se vydat. S energií sobě vlastní provádí k novým začátkům a cílům. V projektu Srdcem Robinson se specializuje na rodiny s hendikepovanými dětmi.

"Stojím při rodinách s hendikepovanými dětmi. Každý mě můžete znát z jiné doby, každý trochu jinak. Málokdo už mě zná jako maminku Ondráška, který se narodil s těžkou komplexní srdeční vadou."

Srdeční vada

Ani sebedokonalejší vyšetření v těhotenství nedokáže zaručit, že se narodí zdravé dítě. Ondrášek se narodil s těžkou srdeční vadou jednokomorového srdce. Bohužel není možná ani transplantace srdce, protože jeho organismus by nemusel vydržet zátěž spojenou s touto operací. Existuje několik druhů srdečních vad a popsané jsou na webu spolku SRDÍČKÁŘI
 

tereza-robinson-couching

Srdcem Robinson

Koučink a bezplatné sezení pro rodiny s hendikepovanými dětmi trvá 60 minut a díky Terezčiným otázkám rodiny objevují návod na vlastní praktická řešení konkrétních situací. Tereza rozumí úskalím pečující rodiny díky vlastní zkušenosti péče o syna.

Služby rodinám s postiženými dětmi poskytuje, ve spolupráci s finančními partnery, zdarma. V rozhovoru pro NEEDo TALKs se ale věnuje s Lenkou témě, jestli je správná cesta bezplatné služby, aby člověk začal se sebou pracovat. 

Koučink

Koučování (koučink) je proces, podporující hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v jím zvolené oblasti. Kouč není trenér ani poradce, ale hledá řešení společně s klientem. Termín pochází z anglického slovesa coach (trénovat, vést). Pochopení podstaty koučování ulehčuje i metafora kočího (v angl. coach) nebo dostavníku – jako prostředku, pomáhajícího dostat se důležité osobě pohodlným způsobem z místa, kde právě je, na místo, kde chce být. Koučink pomáhá řešit i zdánlivě neřešitelné problémy, nediktuje, ale pomáhá najít vlastní cestu. Odhaluje vnitřní síly člověka, učí rozumět sobě samému a rozvinout zablokovaný potenciál. Zvyšuje sebevědomí a především zlepšuje život.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity