66. Nerad používám svůj hlas.

Další z rozhovorů NEEDo TALKs, ke kterému máme i video. Našim hostem je Matěj Čipera, který je neslyšící a na komunikaci využívá znakový jazyk. S překladem  nám pomohl Tichý svět, pro který Matěj sám pracuje. Moc jim za pomoc děkujeme :)

Video se zobrazí kliknutím na úvodní obrázek:

Blue and White Sea Creatures Pets & Animals YouTube Video Intro-4

Přehrát díl #Nerad používám svůj hlas.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

cipera_matej

Matěj Čipera

"Moji rodiče jsou také neslyšící, takže znakový jazyk používáme celá rodina. Jsem čtvrté dítě svých rodičů", říká Matěj.

Miluje cestování a tak se naučil nejen český znakový jazyk, ale také i několik dalších, aby se domluvil se všemi neslyšícími, které na svých cestách potká. Matěj se hodně angažuje v komunitě neslyšících, pracuje jako moderátor a můžete ho zahlédnout i jako herce v pohádce O kouzelné rybí kostičce. Nemá rád, když jej někdo nutí mluvit hlasem.

Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2019

Matěj Čipera, který je zaměstnancem Tichého světa, byl oceněn spolu s devatenácti dalšími finalisty jako Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2019. Dne 24.06.2020 Nadační fond po všech překážkách způsobených COVID-19 předal ocenění nominovaným zaměstnancům z otevřeného i chráněného trhu práce v soutěži Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2019, kterou tento rok pořádal již podeváté.

tichy-svet

Tichý svět

Od roku 2006 propojují svět slyšících a neslyšících. V současné době působí již v deseti krajích České republiky. Poskytují osobám se sluchovým postižením všestrannou podporu v podobě sociálních služeb, které jim ulehčují začlenění se do společnosti. Nabízí sociální rehabilitaci, odborné sociální poradenství atlumočnické služby. Realizují různé projekty se zaměřením na rozvoj sociálních a komunikačních dovedností osob se sluchovým postižením a posilujeme jejich integraci zejména šířením osvěty a dosažením bezbariérovosti veřejných institucí (úřady, nemocnice, policie atd.) a firem.

Znakový jazyk

Znakový jazyk je přirozený a plnohodnotný komunikační systém tvořený specifickými vizuálně-pohybovými prostředky, tj. tvary rukou, jejich postavením a pohyby, mimikou, pozicemi hlavy a horní části trupu. Znakové jazyky vznikaly spontánně v komunitách neslyšících, kde se dále vyvíjejí. Chcete se domluvit beze slov a poznat svět neslyšících? Absolvujte kurz, který organizuje Tichý svět - chráněné pracoviště.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení