50. Hořím. Simona Bagarová

Simona Bagárová založila a vede organizaci MILA, která se věnuje kurzům a managementu neziskových organizací, zejména hospicům. Je autorkou knihy HOŘÍM, jejíž hrdinami jsou Dana, Saša, Jana, František a Dominik - nejlepší pečovatelé (nejen) o seniory, které při výkonu své práce poznala. Pracují v domovech seniorů, hospicích a nemocnicích, případně se o někoho blízkého starali doma. Jsou to lidé, kteří vnímají pečovatelskou profesi jako dar a lidskost a empatii jako její podstatu.

Bagarova_Simona_web

Přehrát díl #Hořím.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

JEDEME DÁL! A SPOLU! | Management pro neziskovky

Simona Bagarová

"Učím firmy pomáhat smysluplně. Učím neziskovky myslet byznisově.", slogan, kterým vás Simona přivítá na své webové stránce www.simonab.cz a nabídne vám v této oblasti unikátní službu.

Vystudovala sociální práci, vybudovala neziskovou organizaci MILA s 15 zaměstnanci a deseti milionovým rozpočtem. Více než patnáct let  se věnuje managementu sociálních projektů a spolupráci mezi firmami a neziskovkami. Nastavuje strategie, provází projekty startem, restartem, změnou.

.

Kniha HOŘÍM

Kniha rozhovorů s těmi nejlepšími pečovateli a pečovatelkami, jaké kdy sama Simona poznala. „Paní Sýkorová vždycky ráda pila z tohohle hrnečku,“ říká František, pečovatel v domově seniorů, a ukazuje mi hrnek, do kterého mámležící a téměř pořád spící klientce s pokročilou demencí uvařit ranní čaj. Klientce, která už neví, jak se jmenuje, co je za den, kde je, ani to, že měla svůj oblíbený hrnek s růžemi. Dost možná je jí úplně jedno, jestli právě do něj dostane svůj čaj. A přitom je to jedna z nejdůležitějších věcí. Je to právě hrnek s růžemi, který rozhoduje o tom, jestli jste ještě pořád paní Sýkorovou nebo už jen klientkou na pokoji 304. Jestli žijete nebo přežíváte. Když máte štěstí, máte okolo sebe pečovatele, který tohle ví. Pečovatele, který ví, kolik kostek cukru chcete do kafe, jaký máte oblíbený hrnek a jak velkou vrstvu másla máte rádi na chleba. Když máte štěstí, máte okolo sebe někoho jako je Dana, Saša, Jana, František nebo Dominik. Objednat si ji můžete ZDE.

logoMILA

MILA

Management i Laskavost, čili MILA. Management pro profesionály z neziskovek je rovnako důležitý jako management komerčních firem. MILA pomáhá formou workshopů, konzultací a seminářů v neziskových organizacích určit hlavní pilíře, nastavit procesy, komunikace a zlepšit dovednosti v oblasti fundraisingu.

Fundrasing

Fundraising (z anglického „shromažďování zdrojů“) je systematická činnost, jejímž výsledkem je získání finančních prostředků, materiálu nebo služeb na veřejně prospěšnou činnost organizací nebo jednotlivců. Příjemci těchto prostředků bývají zpravidla nevládní neziskové organizace, ale též kulturní organizace, rozpočtové nebo příspěvkové organizace (vzdělávací instituce, nemocnice, zařízení sociální péče atd.), obce, mikroregiony, kraje, církve, politické strany, v neposlední řadě i podnikatelské subjekty poskytující veřejně prospěšnou službu nebo rozvíjející své podnikání. Oslovenými dárci bývají jednotlivci, firmy, nadace, státní úřady, orgány místní nebo krajské samosprávy. Jedním z důležitých fund­raisingových zdrojů jsou evropské fondy.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity