51. Krůčky pro hendikepované. Dita Szymanská

Dita Szymanská je máma dvou dětí. Mladší Elenka má jednu z nejtěžších forem epilepsie a aby toho nebylo málo, její táta, manžel Dity, tragicky zemřel, když Elence byly 3 roky. Svých vlastních starostí má nad hlavu, i tak se rozhodla založiť kroužek KRŮČKY. Dala si za cíl pomoct dalším dětem s handicapem, zlepšovat jejich fyzický a duševní stav a podpořit funkčnost rodiny za pomoci terapií a společných aktivit.

dita_szymakova_web

Přehrát díl #Krůčky pro hendikepované.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Dita Szymanská | Maminka roku 2021 | Maminka roku

Dita Szymanská

Komplikovaný životní příběh Dity si můžete poslechnout v našem podcastu a dozvíte se, že i navzdory svému osudu neztratila chuť a energii pomáhat nejenom sobě, ale i dalším. Založila kroužek Krůčky a organizuje aktivity pro rodiny s dětmi s postižením.

.

Spolek Krůčky

Krůčky jsou zájmovým kroužkem pro handicapové děti fungující v DDM Teplická Děčín (DDM - dům dětí a mládeže). Cílem kroužku je pomáhát dětem s handicapem zlepšovat fyzický i duševní stav a podpořit funkčnost rodiny za pomoci terapií a společných aktivit. Kroužek je určen pro rodiny s dětmi s tělesným, mentálním, nebo kombinovaným postižením, ale dveře jsou otevřené i pro rodiny se zcela zdravými dětmi, které mají například problém se začleňováním do společnosti apod. 

Axon

Neurorehabilitace AXON

Podcast s Ditou jsme natáčely během rehalitace Elenky na klinice Axon. Neurorehabilitační centrum navrhne na základě vstupního vyšetření efektivní léčbu na míru každému klientovi. Podle indikace a specifických potřeb jde o kombinaci rehabilitací z oblasti fyzioterapie, ergoterapie a logopedie. Důraz se klade na intenzitu terapií. Pacienti na klinice absolvují 3 až 4týdenní neurorehabilitaci.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení