51. Krůčky pro hendikepované. Dita Szymanská

Dita Szymanská je máma dvou dětí. Mladší Elenka má jednu z nejtěžších forem epilepsie a aby toho nebylo málo, její táta, manžel Dity, tragicky zemřel, když Elence byly 3 roky. Svých vlastních starostí má nad hlavu, i tak se rozhodla založiť kroužek KRŮČKY. Dala si za cíl pomoct dalším dětem s handicapem, zlepšovat jejich fyzický a duševní stav a podpořit funkčnost rodiny za pomoci terapií a společných aktivit.

dita_szymakova_web

Přehrát díl #Krůčky pro hendikepované.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Dita Szymanská | Maminka roku 2021 | Maminka roku

Dita Szymanská

Komplikovaný životní příběh Dity si můžete poslechnout v našem podcastu a dozvíte se, že i navzdory svému osudu neztratila chuť a energii pomáhat nejenom sobě, ale i dalším. Založila kroužek Krůčky a organizuje aktivity pro rodiny s dětmi s postižením.

.

Spolek Krůčky

Krůčky jsou zájmovým kroužkem pro handicapové děti fungující v DDM Teplická Děčín (DDM - dům dětí a mládeže). Cílem kroužku je pomáhát dětem s handicapem zlepšovat fyzický i duševní stav a podpořit funkčnost rodiny za pomoci terapií a společných aktivit. Kroužek je určen pro rodiny s dětmi s tělesným, mentálním, nebo kombinovaným postižením, ale dveře jsou otevřené i pro rodiny se zcela zdravými dětmi, které mají například problém se začleňováním do společnosti apod. 

Axon

Neurorehabilitace AXON

Podcast s Ditou jsme natáčely během rehalitace Elenky na klinice Axon. Neurorehabilitační centrum navrhne na základě vstupního vyšetření efektivní léčbu na míru každému klientovi. Podle indikace a specifických potřeb jde o kombinaci rehabilitací z oblasti fyzioterapie, ergoterapie a logopedie. Důraz se klade na intenzitu terapií. Pacienti na klinice absolvují 3 až 4týdenní neurorehabilitaci.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity