49. Smiling Crocodile. Dagmar Herrmannová

Jak se bere postižení v různých zemích světa a jak veliká existuje diskriminace? Dagmar Herrmannová pomáhá v rozvojových zemích vybudovat infrastrukturu ranné péče a své zkušenosti přednáší na konferencích po celém světě. V České republice založila školu a školku Smiling Crocodile pro děti s tím nejtěžším kombinovaným postižením a v plánu má otevření dětského hospicu.

Herrmannova_titulka

Přehrát díl #Smiling Crocodile.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

dasa_afrika

Dagmar Herrmannová

Dáša vystudovala speciální pedagogiku, založila školu a školku Smiling Crocodile pro děti s těžkým kombinovaným postižením a přednáší na konferencích po celém světě. Své zkušenosti s pomocí dětem získávala v zahraničí, byla pomáhat dětem na Balkáně, v Anglii, v USA a v rozvojových zemích v Asii a Africe. Vycestovala více než 50x, aby pomohla dětem v Indii.
 

Bez asistentů škola nemůže fungovat

I děti s těžkým postižením chtějí chodit do školy, dělat pokroky a mít kamarády. Zvládnou téměř cokoliv, jen se jim musí trochu pomoci. Od roku 2020 stát změnil způsob financování speciálních škol a zrušil dotace na tzv. podpůrná opatření, která zahrnovala i mzdy individuálních asistentů. Vzdělávání dětí s tím nejtěžším postižením je tak zásadně ohroženo. Každé takové dítě k sobě individuálního člověka bezpodmínečně potřebuje, a to po celou dobu svého pobytu ve škole. Kvalitní a bezpečné vzdělávání dětí s těžkým postižením není bez individuálních asistentů prakticky možné. Individuální asistent je nepostradatelný partner a průvodce při vzdělávání a péči o dítě s těžkým postižením. Bez něj se takové dítě ve škole neobejde. A proto vznikla kampaň na podporu asistentů.

 

sclogo

Smiling Crocodile

 
Každé dítě má právo na vzdělání bez ohledu na jeho duševní a fyzické zdraví. Škola Smiling Crocodile pomáhá dětem s postižením překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. To vše výrazně zlepšuje kvalitu života těchto dětí, jejich rodin a pečovatelů. Cílem a velkým přáním Smiling Crocodile je, aby byl život jejich žáků stejně uspokojující a plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli možná na startu do života více štěstí. Kromě školy v ČR se organizace věnuje projektům v zahraničí, kde pomáhá neslyšícím dětem a dětem s kombinovaným postižením zejména v Asii a v Africe. 

#BECAUSEIHEARILIVE

Cílem je pomoci jednotlivým dětem, rodinám a centrům v různých místech světa a šířit osvětovou mezinárodní integrační kampaň pod názvem #BecauseIhearIlive, která si dává za cíl informovat o podmínkách života neslyšících dětí v regionech, kde Smiling Crocodile působí. O tom, že každý má právo patřit do naší společnosti, zaslouží si pomůcky, terapie a vzdělávání, které potřebuje. Součástí kampaně je i mezinárodní hymna pro neslyšící, kterou složil zpěvák a ambasador organizace Milan Peroutka se svým bratrem Janem Perotkou a otextovala sama ředitelka Smiling Crocodile Dagmar Herrmannová. Písníčka byla nahrána jak zvukově, tak obrazově, v podobě klipů v 10ti jazycích a ve 12ti zemích světa.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity