49. Smiling Crocodile. Dagmar Herrmannová

Jak se bere postižení v různých zemích světa a jak veliká existuje diskriminace? Dagmar Herrmannová pomáhá v rozvojových zemích vybudovat infrastrukturu ranné péče a své zkušenosti přednáší na konferencích po celém světě. V České republice založila školu a školku Smiling Crocodile pro děti s tím nejtěžším kombinovaným postižením a v plánu má otevření dětského hospicu.

Herrmannova_titulka

Přehrát díl #Smiling Crocodile.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

dasa_afrika

Dagmar Herrmannová

Dáša vystudovala speciální pedagogiku, založila školu a školku Smiling Crocodile pro děti s těžkým kombinovaným postižením a přednáší na konferencích po celém světě. Své zkušenosti s pomocí dětem získávala v zahraničí, byla pomáhat dětem na Balkáně, v Anglii, v USA a v rozvojových zemích v Asii a Africe. Vycestovala více než 50x, aby pomohla dětem v Indii.
 

Bez asistentů škola nemůže fungovat

I děti s těžkým postižením chtějí chodit do školy, dělat pokroky a mít kamarády. Zvládnou téměř cokoliv, jen se jim musí trochu pomoci. Od roku 2020 stát změnil způsob financování speciálních škol a zrušil dotace na tzv. podpůrná opatření, která zahrnovala i mzdy individuálních asistentů. Vzdělávání dětí s tím nejtěžším postižením je tak zásadně ohroženo. Každé takové dítě k sobě individuálního člověka bezpodmínečně potřebuje, a to po celou dobu svého pobytu ve škole. Kvalitní a bezpečné vzdělávání dětí s těžkým postižením není bez individuálních asistentů prakticky možné. Individuální asistent je nepostradatelný partner a průvodce při vzdělávání a péči o dítě s těžkým postižením. Bez něj se takové dítě ve škole neobejde. A proto vznikla kampaň na podporu asistentů.

 

sclogo

Smiling Crocodile

 
Každé dítě má právo na vzdělání bez ohledu na jeho duševní a fyzické zdraví. Škola Smiling Crocodile pomáhá dětem s postižením překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. To vše výrazně zlepšuje kvalitu života těchto dětí, jejich rodin a pečovatelů. Cílem a velkým přáním Smiling Crocodile je, aby byl život jejich žáků stejně uspokojující a plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli možná na startu do života více štěstí. Kromě školy v ČR se organizace věnuje projektům v zahraničí, kde pomáhá neslyšícím dětem a dětem s kombinovaným postižením zejména v Asii a v Africe. 

#BECAUSEIHEARILIVE

Cílem je pomoci jednotlivým dětem, rodinám a centrům v různých místech světa a šířit osvětovou mezinárodní integrační kampaň pod názvem #BecauseIhearIlive, která si dává za cíl informovat o podmínkách života neslyšících dětí v regionech, kde Smiling Crocodile působí. O tom, že každý má právo patřit do naší společnosti, zaslouží si pomůcky, terapie a vzdělávání, které potřebuje. Součástí kampaně je i mezinárodní hymna pro neslyšící, kterou složil zpěvák a ambasador organizace Milan Peroutka se svým bratrem Janem Perotkou a otextovala sama ředitelka Smiling Crocodile Dagmar Herrmannová. Písníčka byla nahrána jak zvukově, tak obrazově, v podobě klipů v 10ti jazycích a ve 12ti zemích světa.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení