40. Mám psychotesty na řízení synova elektrovozíku. Jaroslava Spišová

Kvůli synovi Jirkovi, kterému je dnes 33 let a je připoután na invalidní vozík, se jeho máma Jaroslava Spišová rekvalifikovala a zaměstnala v sociálních službách. Dnes vede chráněnou kreativní dílnu a pomáhá nejen synovi, ale i klientům ze specializovaných zařízení z okolí Rumburka.

Needo_talks_Spisova_titulka

Přehrát díl #Mám psychotesty na řízení synova elektrovozíku.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Unknown

Rodina Spišová

Rodina Jarky Spišové žije v malém městě Mikulášovice a pečuje o dospělého syna Jirku s těžkým postižením. Malebná příroda, ale i cesta k jejich domu naznačuje, že terén není rovinatý a manipulace s invalidním vozíkem musí být komplikovaná. 

Poznaly jsme se po telefonu, Jarka je NEEDO zákazník a řešila správnou velikost bundy pro Jirku a jak to bývá u žen s podobným osudem, zakecaly jsme se a náš dialog nakonec natočily i do podcastu.

Jaké je pečovat o dospělého syna, který je celoročně doma s tátou? Poslechněte si nás :)

Chráněná kreativní dílna

Spolek KOLEM DOKOLA je kreativní dílna, kterou Jarka založila už v roce 2015 a věnuje se sociálně aktivizačním službám pro seniory a osob se zdravotním postižením v prostorách Domu pro seniory (DPS) v Mikulášovicích. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity