40. Mám psychotesty na řízení synova elektrovozíku. Jaroslava Spišová

Kvůli synovi Jirkovi, kterému je dnes 33 let a je připoután na invalidní vozík, se jeho máma Jaroslava Spišová rekvalifikovala a zaměstnala v sociálních službách. Dnes vede chráněnou kreativní dílnu a pomáhá nejen synovi, ale i klientům ze specializovaných zařízení z okolí Rumburka.

Needo_talks_Spisova_titulka

Přehrát díl #Mám psychotesty na řízení synova elektrovozíku.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Unknown

Rodina Spišová

Rodina Jarky Spišové žije v malém městě Mikulášovice a pečuje o dospělého syna Jirku s těžkým postižením. Malebná příroda, ale i cesta k jejich domu naznačuje, že terén není rovinatý a manipulace s invalidním vozíkem musí být komplikovaná. 

Poznaly jsme se po telefonu, Jarka je NEEDO zákazník a řešila správnou velikost bundy pro Jirku a jak to bývá u žen s podobným osudem, zakecaly jsme se a náš dialog nakonec natočily i do podcastu.

Jaké je pečovat o dospělého syna, který je celoročně doma s tátou? Poslechněte si nás :)

Chráněná kreativní dílna

Spolek KOLEM DOKOLA je kreativní dílna, kterou Jarka založila už v roce 2015 a věnuje se sociálně aktivizačním službám pro seniory a osob se zdravotním postižením v prostorách Domu pro seniory (DPS) v Mikulášovicích. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení