54. Nejsme hrdinové! Emma Robinson

Emma Robinson je jméno ženy, které trefně symbolizuje život mámy a jejího syna Jakuba. Máma, která se nebojí s těžce postiženým synem podnikat výlety pod stan, vyrazit na kole s invalidním vozíkem, nebo si s ním zaplavat na paddle board-e na moři. Poslechněte si její příběh a tak trochu jiný postoj k životu.

Needo_talks_Emma_Robinson_titulka kopie

Přehrát díl #Nejsme hrdinové!

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Needo_talks_Emma_Robinson2

Emma Robinson

Lektorka jógy, rozhlasová moderátorka, ale v první řadě máma Jakuba. Emma posouvá hranice aktivit, které je možné absolvovat s našimi dětmi. Jméno si změnila v době, kdy se narodil její syn Kuba a věděla, že už nic nebude jako dřív. Emma v překladu znamená „pečovatelka“, nebo-li „pečující“ a Robinson symbolizuje dobrodruha a to Emma Robinson dobrodruhem rozhodně je.

KrosMedical

Společnost KrosMedical se specializuje na prodej speciálních pomůcek jak nových, tak i lehce použitých. Centrální sklad včetně servisního centra se nachází ve Velvarech, kousek od Prahy. Emma v rozhovoru spomíná speciální bicykel s přední sedačkou pro Kubu, nebo elektrický vozík, které oba pořídila u tohoto prodejce.

Needo_talks_Emma_Robinson

Jakub

Sledujte cestu Jakuba a Emmy na jejich facebooku, kde pravidelně přispívají zajímavými příspěvky ze svého života, který se ale týká nás všech. Jakubovi je dnes 22 let a zažil možná více než dospělý člověk bez jakéhokoliv hendikepu. Díky své mámě. 
 

YouTube videa jako inspirace pro ostatní

Emma natáčí videa a zachycuje Kubu při běžných denních činnostech, ale zejména při cestování, které oba tak milují. Ruku na srdce - všichni kdo máme doma dítě s postižením víme, jak náročné je pečovat v novém, pro nás neznámem, prostředí. Po zhlédnutí videí nabíváme pocit, že je vše zvládnutelný a možný. Emmin Youtube kanál naleznete zde: https://www.youtube.com/channel/UC5xDO6XQI_RJkiRwb-wWaJA/videos , stojí zato podívat se.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity