54. Nejsme hrdinové! Emma Robinson

Emma Robinson je jméno ženy, které trefně symbolizuje život mámy a jejího syna Jakuba. Máma, která se nebojí s těžce postiženým synem podnikat výlety pod stan, vyrazit na kole s invalidním vozíkem, nebo si s ním zaplavat na paddle board-e na moři. Poslechněte si její příběh a tak trochu jiný postoj k životu.

Needo_talks_Emma_Robinson_titulka kopie

Přehrát díl #Nejsme hrdinové!

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Needo_talks_Emma_Robinson2

Emma Robinson

Lektorka jógy, rozhlasová moderátorka, ale v první řadě máma Jakuba. Emma posouvá hranice aktivit, které je možné absolvovat s našimi dětmi. Jméno si změnila v době, kdy se narodil její syn Kuba a věděla, že už nic nebude jako dřív. Emma v překladu znamená „pečovatelka“, nebo-li „pečující“ a Robinson symbolizuje dobrodruha a to Emma Robinson dobrodruhem rozhodně je.

KrosMedical

Společnost KrosMedical se specializuje na prodej speciálních pomůcek jak nových, tak i lehce použitých. Centrální sklad včetně servisního centra se nachází ve Velvarech, kousek od Prahy. Emma v rozhovoru spomíná speciální bicykel s přední sedačkou pro Kubu, nebo elektrický vozík, které oba pořídila u tohoto prodejce.

Needo_talks_Emma_Robinson

Jakub

Sledujte cestu Jakuba a Emmy na jejich facebooku, kde pravidelně přispívají zajímavými příspěvky ze svého života, který se ale týká nás všech. Jakubovi je dnes 22 let a zažil možná více než dospělý člověk bez jakéhokoliv hendikepu. Díky své mámě. 
 

YouTube videa jako inspirace pro ostatní

Emma natáčí videa a zachycuje Kubu při běžných denních činnostech, ale zejména při cestování, které oba tak milují. Ruku na srdce - všichni kdo máme doma dítě s postižením víme, jak náročné je pečovat v novém, pro nás neznámem, prostředí. Po zhlédnutí videí nabíváme pocit, že je vše zvládnutelný a možný. Emmin Youtube kanál naleznete zde: https://www.youtube.com/channel/UC5xDO6XQI_RJkiRwb-wWaJA/videos , stojí zato podívat se.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení