91. Pečovat, žít a potkávat se.

Neformální péče je náročná ve všech ohledech. Emočně, finančně i fyzicky. Jak pečovat a žít se dozví účastníci stejnojmenného kurzu pořádaného organizaci Spiralis. Už jenom fakt, že se všichni potkají a mají šanci sdílet své zkušenosti, dozvědět se nové možnosti je forma odpočinku od intenzívní péče. Poslechněte si podcast s absolventy tohoto kurzu a přihlaste se do dalšího běhu i vy.

Přehrát díl #Pečovat, žít a potkávat se.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC   

 

WhatsApp Image 2023-03-25 at 18.33.41

Vzdělávací program Pečovat a žít

Poslechněte si absolventy posledního běhu programu Pečovat a žít. Devíti z nich jsme se zeptali, co jim program přinesl a jestli by jejdoporučili dál ... na mikrofon se nám vyjádřili:

  • Kateřina Černá
  • Barbora Hladká
  • Jindra Landová
  • Martin Melichar
  • Lucie Miczová
  • Soňa Perglerová
  • Monika Šlajchrtová
  • Iva Vanerová
  • Renata Vidláková Hošková
  • Olga Wižďálková

O programu Pečovat a žít

Vzdělávací program, prostřednictvím kterého se nabízí aktivity dlouhodobě pečujícím rodičům s mladistvými nebo dospělými se zdravotním postižením a neformálním pečovatelům, kteří se starají o seniorní rodiče nebo nemocné partnery. Cílem kurzů je pomoci neformálním pečujícím zorientovat se v osobní situaci, ať je jakkoli náročná, naučit je pečovat sami o sebe a zároveň vyškolit jejich dovednosti uplatnitelné ve společnosti, v pracovním procesu a snížit riziko sociálního vyloučení a chudoby. Přidanou hodnotou je kontakt s dalšími pečujícími, kteří řeší podobné situace a poskytují si vzájemnou podporu, rady a sdílejí své zkušenosti. Kurzy jsou prakticky zaměřené a vedou je zkušení odborníci a odbornice z oblasti psychologie, personalistiky, fundraisingu, sociálního podnikání, komunikace a sebeprezentace. Díky finanční podpoře Evropského sociálního fondu jsou tyto kurzy pro účastníky bezplatné.

pecovatazit

Spiralis

Je vzdělávací a poradenskou neziskovou organizaci a od roku 1999 kultivuje občanskou společnost, profesionalizuje charitativní organizace, zasazuje se o příznivé podmínky pro jejich činnost a podporuje rozvoj aktivních občanů. Vytváří příležitosti k propojování a ke spolupráci lidí napříč celou společností. Je partnerem veřejně prospěšných projektů a aktivit na místní, regionální, celostátní i mezinárodní úrovni. Ročně pomůže vice než 100 neziskových organizacím a více než 600 jednotlivcům. Poskytuje profesionální podporu zejména v oblastech tvorby a řízení projektů, založení a řízení organizace, fundraisingu, PR, strategického plánování, školení v legislativě. Tato organizace stojí za programem PEČOVAT A ŽÍT.

Eva a Lenka - lektorky programu

V programu (běhu) vás čeká 10 prezenčních dnů rozložených do 6 měsíců a všechny jsou nabity informacemi, emocemi a dobrým jídlem. Naučíte se svou společensky prospěšnou činnost definovat, profesionalizovat, prezentovat a financovat. Získáte bezplatnou psychologickou podporu, právní podporu a konzultace na míru. A potkáte další pečující, kteří stejně jako vy, řeší složitost každého dne. V neposlední řadě se tam vidíte i s námi, s Evou a Lenkou, protože se z nás staly lektorky programu.


Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity