27. Pomáhám během. Martin Hakl

Pomožte závodit těm, kteří sami nemohou, to je název organizace, kterou založil jeden americký student s myšlenkou pomoci během těm, kteří běhat nemohou. Martin Hakl a jeho kolegové tuto myšlenku drží dál a svým během pomáhájí "vyběhat" speciální sportovní vozíky Benecykl rodinám s členem s postižením, aby byl jejich život aktivnější a příroda dostupnější.

titulka_web_Hakl_Martin2

Máme osobní zkušenost s RWTTC a aktívně používáme s Pauli vozík Benecykl, který jsme díky Martinovi vyběhali. Motivovalo nás to natolik, že první zisk NEEDO byl věnován právě organizaci RWTTC na nákup dalšího vozíku pro někoho dalšího.

Přehrát díl #Pomáhám během

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

RWTTC_ABC1511

Martin Hakl

Martin je spoluzakladatel platformy solidpixels a redaktorem časopisu "B" ( (www.babice.sk), ale mimo pracovní svět se rozhodl pomáhat. Spojil tak svoji zálibu běh s aktivní pomoci. Již před sedmi lety se připojil k organizaci Running With Those That Can't a společně s dalšími běžeckými nadšenci, běhá s dětmi, které samy nemohou.

Největší radost má Martin, když po absolvování závodu se rodina dítěte s postižením a jejích běžec vídají dál. Na spolupráci s brněnskou firmou Benecykl nedá dopustit, jejich vozíky jsou lehké a překonají téměř každou překážku. Rodinám umožní další možnosti společně stráveného času. 

Run with those that can't

Volnočasová aktivita 5 lidí s názvem RWTTC se dostala do povědomí díky běhu s lidmi na vozících. Můžete je potkat i se svými fanoušky na téměř každém organizovaném běhu v České republice v tričkách s označením RWTTC. Když neběháte, nevadí - potkat a přispět můžete třeba na skvělé snídani šampiónů v kavárně Cafe Jen. Sledujte jejich stránku www.rwttc.cz a dozvíte se více. 

RWTTC_ABC1000

RWTTC

"Běháme s těmi, kteří sami nemohou. Running With Those That Can’t je charitativní občanské sdružení, které bylo založeno studenty 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 2009. Nicméně nyní, tvoří náš tým směsice srdečných a přátelských lidí s širokým studijním i profesním zaměřením."

Cílem organizace je umožnit aktivnější život handicapovaným dětem a jejich rodinám. Proto se každý rok účastníme běžeckých závodů, aby děti s naší pomocí mohly zažít závody jako pražský maraton.

Benecykl

Tříkolka od Benecyklu nám pomohla zapojit Pauli do sportovní aktivity. Od jara do podzimu s Pauli bruslíme nebo běháme anebo vyjedeme na výlet do lesa. Ten, kdo má invalidní vozík pochopí, jak komplikovaný je nerovný terén pro manimulaci. Vozíky Benecykl se vyrábějí v České republice a získali ocenění jako nejlepší český výrobek v soutěži Bike Brno Prestige 2009.  Za vznikem kočárku Benecykl je silný příběh. Autorem a jeho konstruktérem je pan Lubomír Krejčí, majitel společnosti, který v důsledku úrazu ve velmi mladém věku skončil na vozíku. Po úrazu se snažil co nejdříve vrátit do aktivního života. Běžné pomůcky mu nevyhovovaly a tak se rozhodl navrhnout si je sám. Po handbiku se rozhodl přenést svoje poznatky i do konstrukce kočárků, nejprve pro malé děti, ale později, na žádost rodičů handicapovaných dětí i pro ty větší. Tak vznikly tři velikosti kočárků. Benecykl není jen firma – pracují zde handicapovaní zaměstnanci, rodiče dětí na vozíčku, spolupracuje s množstvím charitativních organizací. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení