27. Pomáhám během. Martin Hakl

Pomožte závodit těm, kteří sami nemohou, to je název organizace, kterou založil jeden americký student s myšlenkou pomoci během těm, kteří běhat nemohou. Martin Hakl a jeho kolegové tuto myšlenku drží dál a svým během pomáhájí "vyběhat" speciální sportovní vozíky Benecykl rodinám s členem s postižením, aby byl jejich život aktivnější a příroda dostupnější.

titulka_web_Hakl_Martin2

Máme osobní zkušenost s RWTTC a aktívně používáme s Pauli vozík Benecykl, který jsme díky Martinovi vyběhali. Motivovalo nás to natolik, že první zisk NEEDO byl věnován právě organizaci RWTTC na nákup dalšího vozíku pro někoho dalšího.

Přehrát díl #Pomáhám během

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

RWTTC_ABC1511

Martin Hakl

Martin je spoluzakladatel platformy solidpixels a redaktorem časopisu "B" ( (www.babice.sk), ale mimo pracovní svět se rozhodl pomáhat. Spojil tak svoji zálibu běh s aktivní pomoci. Již před sedmi lety se připojil k organizaci Running With Those That Can't a společně s dalšími běžeckými nadšenci, běhá s dětmi, které samy nemohou.

Největší radost má Martin, když po absolvování závodu se rodina dítěte s postižením a jejích běžec vídají dál. Na spolupráci s brněnskou firmou Benecykl nedá dopustit, jejich vozíky jsou lehké a překonají téměř každou překážku. Rodinám umožní další možnosti společně stráveného času. 

Run with those that can't

Volnočasová aktivita 5 lidí s názvem RWTTC se dostala do povědomí díky běhu s lidmi na vozících. Můžete je potkat i se svými fanoušky na téměř každém organizovaném běhu v České republice v tričkách s označením RWTTC. Když neběháte, nevadí - potkat a přispět můžete třeba na skvělé snídani šampiónů v kavárně Cafe Jen. Sledujte jejich stránku www.rwttc.cz a dozvíte se více. 

RWTTC_ABC1000

RWTTC

"Běháme s těmi, kteří sami nemohou. Running With Those That Can’t je charitativní občanské sdružení, které bylo založeno studenty 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 2009. Nicméně nyní, tvoří náš tým směsice srdečných a přátelských lidí s širokým studijním i profesním zaměřením."

Cílem organizace je umožnit aktivnější život handicapovaným dětem a jejich rodinám. Proto se každý rok účastníme běžeckých závodů, aby děti s naší pomocí mohly zažít závody jako pražský maraton.

Benecykl

Tříkolka od Benecyklu nám pomohla zapojit Pauli do sportovní aktivity. Od jara do podzimu s Pauli bruslíme nebo běháme anebo vyjedeme na výlet do lesa. Ten, kdo má invalidní vozík pochopí, jak komplikovaný je nerovný terén pro manimulaci. Vozíky Benecykl se vyrábějí v České republice a získali ocenění jako nejlepší český výrobek v soutěži Bike Brno Prestige 2009.  Za vznikem kočárku Benecykl je silný příběh. Autorem a jeho konstruktérem je pan Lubomír Krejčí, majitel společnosti, který v důsledku úrazu ve velmi mladém věku skončil na vozíku. Po úrazu se snažil co nejdříve vrátit do aktivního života. Běžné pomůcky mu nevyhovovaly a tak se rozhodl navrhnout si je sám. Po handbiku se rozhodl přenést svoje poznatky i do konstrukce kočárků, nejprve pro malé děti, ale později, na žádost rodičů handicapovaných dětí i pro ty větší. Tak vznikly tři velikosti kočárků. Benecykl není jen firma – pracují zde handicapovaní zaměstnanci, rodiče dětí na vozíčku, spolupracuje s množstvím charitativních organizací. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity