45. Snažíme se ulevit rodičům. Lenka Marčíková

"Není my a není vy. Jde nám o stejnou věc - poskytnout zázemí, zábavu, uplatnění, ale hlavně kvalitní péči dětem a mladým dospělým s hendikepem." říká vedoucí dětského stacionáře Paprsek v Praze na Proseku, Lenka Marčíková. Denní stacionář dnes pečuje o 30 klientů s kombinovaným postižením ve věku od 3 do 40 let.

Needo_Marcikova_titulka

Přehrát díl #Snažíme se ulevit rodičům.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

WhatsApp Image 2021-08-17 at 12.25.18

Lenka Marčíková

Lenka pracuje v DC Paprsek více než 25 let. V pozici vedoucí střediska řídí celý chod organizace a zastupuje jej i na "centrále". Řídí se srdcem a snaží se vytvořit bezpečný prostor pro klienty, ale i pro své zaměstnance. "Když se těšíme po dovolené do práce vím, že je vše v pořádku", říká Lenka v podcastu.
 

Dětské centrum - stacionář

Stacionář je zařízení poskytující sociální službu za úhradu dětem i dospělým lidem se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, chronického, duševního onemocnění či věku. Docházkový program je buď celodenní (denní stacionář) či týdenní spojený s ubytováním (týdenní stacionář). V denních stacionářích se poskytují ambulantní služby, v týdenních stacionářích pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku nebo zdravotního postižení, a osobám s chronickým duševním onemocněním, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

dc_paprsek

DC Paprsek

Vznikl v roce 1994 jako jedno z prvních zařízení pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Nyní poskytuje sociální služby 135 klientům v denním stacionáři a v domově na 5 místech Prahy, ostatní služby pravidelně využívá 1200 rodin ročně.

"Snažíme se, aby naši klienti mohli žít co nejdéle doma a uměli říct nebo vyjádřit, co si přejí, co si nepřejí a co potřebují. Podporujeme je, aby aktivně strávili den mezi svými vrstevníky – kamarády, cítili se spokojeně a v centru dění. Usilujeme, aby se o sebe dokázali co nejlépe postarat."

Posláním denního stacionáře DC Paprsek je podpora dětí a dospělých ve věku od 2 do 40 let s vážnými vývojovými problémy, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra.

NEEDO x Paprsek

Podívejte jakou radost udělaly naše stylové pomůcky dětem a pečovatelům v DC Paprsek v Praze. Společně s Mixit.cz jsme na ně vybrali 100.000 Kč! Každým zakoupeným Mixu pro maminku od Kristínky Nemčkové (MasterChef Česko 2019 - Made by Kristína) totiž pomůžete příspěvkem 20 Kč. My za tyto finanční prostředky vybavíme centra pečující o lidi s postižením. DĚKUJEME!

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity