45. Snažíme se ulevit rodičům. Lenka Marčíková

"Není my a není vy. Jde nám o stejnou věc - poskytnout zázemí, zábavu, uplatnění, ale hlavně kvalitní péči dětem a mladým dospělým s hendikepem." říká vedoucí dětského stacionáře Paprsek v Praze na Proseku, Lenka Marčíková. Denní stacionář dnes pečuje o 30 klientů s kombinovaným postižením ve věku od 3 do 40 let.

Needo_Marcikova_titulka

Přehrát díl #Snažíme se ulevit rodičům.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

WhatsApp Image 2021-08-17 at 12.25.18

Lenka Marčíková

Lenka pracuje v DC Paprsek více než 25 let. V pozici vedoucí střediska řídí celý chod organizace a zastupuje jej i na "centrále". Řídí se srdcem a snaží se vytvořit bezpečný prostor pro klienty, ale i pro své zaměstnance. "Když se těšíme po dovolené do práce vím, že je vše v pořádku", říká Lenka v podcastu.
 

Dětské centrum - stacionář

Stacionář je zařízení poskytující sociální službu za úhradu dětem i dospělým lidem se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, chronického, duševního onemocnění či věku. Docházkový program je buď celodenní (denní stacionář) či týdenní spojený s ubytováním (týdenní stacionář). V denních stacionářích se poskytují ambulantní služby, v týdenních stacionářích pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku nebo zdravotního postižení, a osobám s chronickým duševním onemocněním, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

dc_paprsek

DC Paprsek

Vznikl v roce 1994 jako jedno z prvních zařízení pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Nyní poskytuje sociální služby 135 klientům v denním stacionáři a v domově na 5 místech Prahy, ostatní služby pravidelně využívá 1200 rodin ročně.

"Snažíme se, aby naši klienti mohli žít co nejdéle doma a uměli říct nebo vyjádřit, co si přejí, co si nepřejí a co potřebují. Podporujeme je, aby aktivně strávili den mezi svými vrstevníky – kamarády, cítili se spokojeně a v centru dění. Usilujeme, aby se o sebe dokázali co nejlépe postarat."

Posláním denního stacionáře DC Paprsek je podpora dětí a dospělých ve věku od 2 do 40 let s vážnými vývojovými problémy, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra.

NEEDO x Paprsek

Podívejte jakou radost udělaly naše stylové pomůcky dětem a pečovatelům v DC Paprsek v Praze. Společně s Mixit.cz jsme na ně vybrali 100.000 Kč! Každým zakoupeným Mixu pro maminku od Kristínky Nemčkové (MasterChef Česko 2019 - Made by Kristína) totiž pomůžete příspěvkem 20 Kč. My za tyto finanční prostředky vybavíme centra pečující o lidi s postižením. DĚKUJEME!

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení