Pomoc pro Domov SULICKÁ Praha

Díky vaší podpoře a zakoupení speciálního mixu müsli PRO MAMINKU plného čokolády od Mixit jsme mohli opět pomoci. Naše NEEDO výrobky v hodnotě 30.000 Kč jsme věnovali Domovu pro osoby se zdravotním postižením Sulická v Praze. Moc vám v jejich jméně děkujeme!

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

sulicka

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická

Domov Sulická podporuje lidi, jejichž sociální začlenění je ztížené z důvodu jejich zdravotního postižení, aby byli platnou součástí ekonomického, sociálního i kulturního života společnosti a žili způsobem, který je ve společnosti běžný. Cílovou skupinou Domova Sulická jsou osoby s mentálním či kombinovaným postižením od čtrnácti let věku, horní věková hranice není stanovena.

"Snažíme se o to, aby Domov Sulická byl důstojným a příjemným domovem pro lidi s mentálním postižením. Jsme komunita klientů, zaměstnanců, rodin, dobrovolníků a spřízněných duší, společně provázíme životem jeden druhého." říká ředitelka Bc. Lenka Kohoutová

Domov pro osoby se zdravotním postižením

Je pobytovou sociální službou, jež je poskytována osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu dlouhodobého či chronického zdravotního postižení, příp. jiných dlouhodobých chronických důvodů (např. mentální postižení). Tito lidé potřebují pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, a to při různých činnostech, např. hygieně, stravování, při zvládání úkonů péče o vlastní osobu. Jedná se o službu poskytovanou ve veřejném zájmu lidem společensky a zdravotně dlouhodobě či chronicky znevýhodněným, s cílem zlepšit jejich sociální postavení ve společnosti a zkvalitnit jejich život. Zároveň tyto lidi životem provází, pomáhá jim vypořádat se s životními těžkostmi i radostmi a zároveň je chránit před riziky, kterým ne vždy dokáží sami čelit. Domovy pro osoby se zdravotním postižením pracují s různými, veřejně deklarovanými cílovými skupinami (např. lidé s mentálním postižením, lidé s Alzheimerovou chorobou). Ministerstvo práce a sociálních věcí vede na svých internetových stránkách registr poskytovatelů sociálních služeb, kde si každý může najít službu, kterou potřebuje.

Mix-pro-maminku-Kristina-Masterchef-svetly-folklor-produktovka-resized

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, PRO MAMINKU od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), které pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu díky vašim příspěvkům jsme společně vysbírali za rok 2020 téměř 300.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami už několik center (stacionářů).

DĚKUJEME!

Needo pomůcky

NEEDO, název vycházející z anglického označení pro speciální pomůcku - special need, poskytuje stylová řešení pro speciální každodenní potřeby zejména dospívajícím dětem a dospělým s postižením. Cílem a misí NEEDO je učinit život lehčí pro pečovatele a rodiny s členem s postižením a umožnit jim výběr speciálních pomůcek, které na trhu chybí. Sami zakladatelé jsou rodiči dcery Paulíny s diagnózou Dětské Mozkové Obrny (DMO) a při výběru NEEDO sortimentu vycházejí z vlastních zkušeností. Textilní produkty s označením NEEDO vyrábí v České republice v chráněných dílnách a dbají na jejich kvalitu i funkčnost.

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity