Pomoc pro DC Paprsek Hloubětín Praha

Díky speciálního mixu müsli PRO MAMINKU plného čokolády, který si můžete kdykoliv zakoupit od Mixit a taky pomoct, jsme věnovali NEEDO výrobky v hodnotě 30.000 Kč Dětskému centru Paprsek Hloubětín v Praze 9. Moc vám všem v jejich jméně děkujeme!

DC_Paprsek_Hloubetin

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

DC_Paprsek_logo

Dětské centrum Paprsek Hloubětín

DC Paprsek v Hloubětíně poskytuje podporu zavedený a zkušený tým pracovníků v sociálních službách, sociální pracovnice, zdravotní sestra, logopedka, fyzioterapeuti, montessori terapeutka, speciální pedagožka a psycholožka. Imobilní klienti, kteří potřebují velkou míru podpory, mají k dispozici místa na polohování a relaxaci, v každodenní péči usilujeme o jejich tělesný a psychický komfort. K přesunům na vozík používáme mechanické a kolejnicové zvedáky. Dostatek pracovníků v jednotlivých dílnách a při činnostech umožňuje maximální možné aktivní zapojení klienta. Všechny nabízené aktivity jsou otevřené pro všechny a klienti si je sami volí při individuálním plánování služby. Klienti s větší mírou samostatnosti tráví den ve stacionáři aktivním zapojením do činností praktického života, aktivitami v pracovních dílnách, pohybem a začleňováním do přirozeného prostředí.

Stacionář

Stacionář je zařízení poskytující sociální službu za úhradu dětem i dospělým lidem se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, chronického, duševního onemocnění či věku. Docházkový program je buď celodenní (denní stacionář) či týdenní spojený s ubytováním (týdenní stacionář). V denních stacionářích se poskytují ambulatní služby, v týdenních stacionářích pobytové služby osobám se sníženou soběstačnosti a vyžadující pravidelnou pomoc jiné osoby. Součástí péče v stacionářích jsou služby jako pomoc při běžných úkonech péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytování stravy, výchovné, vzdělávací činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, terapeutické činnosti atd. Některé stacionáře zřizují pro své klienty i chráněné bydlení, pracovní dílny, případně nabízejí program i rodinám klientů.

Mix-pro-maminku-Kristina-Masterchef-svetly-folklor-produktovka-resized

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, PRO MAMINKU od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), které pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu díky vašim příspěvkům jsme společně vysbírali za rok 2020 téměř 300.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami už několik center (stacionářů).

DĚKUJEME!

Needo pomůcky

Výrobky NEEDO v chráněných dílnach a proto pomáhájí už od jejich vzniku. Při vývoji originálního řešení vycházíme z vlastní zkušenosti při péči o dceru Paulínu s diagnózou těžší formy DMO, i proto ji můžete vidět na všech našich produktových fotkách. Máme radost, že se sama stala součástí našeho podnikání. Našim cílem a misí NEEDO je učinit život lehčí pro pečovatele a rodiny s členem s postižením a umožnit jim široký výběr speciálních pomůcek, které na trhu chybí. 

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity