Pomoc pro DC Paprsek Hloubětín Praha

Díky speciálního mixu müsli PRO MAMINKU plného čokolády, který si můžete kdykoliv zakoupit od Mixit a taky pomoct, jsme věnovali NEEDO výrobky v hodnotě 30.000 Kč Dětskému centru Paprsek Hloubětín v Praze 9. Moc vám všem v jejich jméně děkujeme!

DC_Paprsek_Hloubetin

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

DC_Paprsek_logo

Dětské centrum Paprsek Hloubětín

DC Paprsek v Hloubětíně poskytuje podporu zavedený a zkušený tým pracovníků v sociálních službách, sociální pracovnice, zdravotní sestra, logopedka, fyzioterapeuti, montessori terapeutka, speciální pedagožka a psycholožka. Imobilní klienti, kteří potřebují velkou míru podpory, mají k dispozici místa na polohování a relaxaci, v každodenní péči usilujeme o jejich tělesný a psychický komfort. K přesunům na vozík používáme mechanické a kolejnicové zvedáky. Dostatek pracovníků v jednotlivých dílnách a při činnostech umožňuje maximální možné aktivní zapojení klienta. Všechny nabízené aktivity jsou otevřené pro všechny a klienti si je sami volí při individuálním plánování služby. Klienti s větší mírou samostatnosti tráví den ve stacionáři aktivním zapojením do činností praktického života, aktivitami v pracovních dílnách, pohybem a začleňováním do přirozeného prostředí.

Stacionář

Stacionář je zařízení poskytující sociální službu za úhradu dětem i dospělým lidem se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, chronického, duševního onemocnění či věku. Docházkový program je buď celodenní (denní stacionář) či týdenní spojený s ubytováním (týdenní stacionář). V denních stacionářích se poskytují ambulatní služby, v týdenních stacionářích pobytové služby osobám se sníženou soběstačnosti a vyžadující pravidelnou pomoc jiné osoby. Součástí péče v stacionářích jsou služby jako pomoc při běžných úkonech péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytování stravy, výchovné, vzdělávací činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, terapeutické činnosti atd. Některé stacionáře zřizují pro své klienty i chráněné bydlení, pracovní dílny, případně nabízejí program i rodinám klientů.

Mix-pro-maminku-Kristina-Masterchef-svetly-folklor-produktovka-resized

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, PRO MAMINKU od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), které pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu díky vašim příspěvkům jsme společně vysbírali za rok 2020 téměř 300.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami už několik center (stacionářů).

DĚKUJEME!

Needo pomůcky

Výrobky NEEDO v chráněných dílnach a proto pomáhájí už od jejich vzniku. Při vývoji originálního řešení vycházíme z vlastní zkušenosti při péči o dceru Paulínu s diagnózou těžší formy DMO, i proto ji můžete vidět na všech našich produktových fotkách. Máme radost, že se sama stala součástí našeho podnikání. Našim cílem a misí NEEDO je učinit život lehčí pro pečovatele a rodiny s členem s postižením a umožnit jim široký výběr speciálních pomůcek, které na trhu chybí. 

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení