Pomoc pro DC Paprsek DAR Praha

NEEDO opět pomáhá a našimi výrobky jsme tentokrát udělali radost dětem a pečovatelům v DC Paprsek DAR v Praze 6. Společně s Mixit.cz jsme na ně v měsících červenec a srpen 2020 vybrali 29.000 Kč! Každým zakoupeným Mixem pro maminku od Kristínky Nemčkové (MasterChef 2019 Made by Kristína) pomůžete příspěvkem 20 Kč a my za tyto finanční prostředky vybavíme další centra pečující o lidi s postižením. DĚKUJEME!

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

dc_paprsek

Dětské centrum Paprsek

Dětské centrum Paprsek bylo založeno 1. 4. 1994 jako modelové zařízení komplexní péče o děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodiny. Organizace poskytuje v Praze sociální službu - denní stacionář ve střediscích Hloubětín, Prosek a DAR a domov pro osoby se zdravotním postižením v domově Setkání a na Červeném vrchu. Posláním denního stacionáře DC Paprsek je podpora dětí a dospělých ve věku od 2 do 40 let s vážnými vývojovými problémy, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra.

"Snažíme se, aby naši klienti mohli žít co nejdéle doma a uměli říct nebo vyjádřit, co si přejí, co si nepřejí a co potřebují. Podporujeme je, aby aktivně strávili den mezi svými vrstevníky – kamarády, cítili se spokojeně a v centru dění. Usilujeme, aby se o sebe dokázali co nejlépe postarat."

 

Stacionář

Stacionář je zařízení poskytující sociální službu za úhradu dětem i dospělým lidem se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, chronického, duševního onemocnění či věku. Docházkový program je buď celodenní (denní stacionář) či týdenní spojený s ubytováním (týdenní stacionář). V denních stacionářích se poskytují ambulatní služby, v týdenních stacionářích pobytové služby osobám se sníženou soběstačnosti a vyžadující pravidelnou pomoc jiné osoby. Součástí péče v stacionářích jsou služby jako pomoc při běžných úkonech péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytování stravy, výchovné, vzdělávací činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, terapeutické činnosti atd. Některé stacionáře zřizují pro své klienty i chráněné bydlení, pracovní dílny, případně nabízejí program i rodinám klientů.

mixit_pro_maminku

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, Pro maminky od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), ve kterých pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu za měsíce červenec a srpen 2020 jsme společně vybrali 29.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami DC Paprsek DAR v Praze 6.

Děkujeme!

Needo pomůcky

NEEDO, název vycházející z anglického označení pro speciální pomůcku - special need, poskytuje stylová řešení pro speciální každodenní potřeby zejména dospívajícím dětem a dospělým s postižením. Cílem a misí NEEDO je učinit život lehčí pro pečovatele a rodiny s členem s postižením a umožnit jim výběr speciálních pomůcek, které na trhu chybí. Sami zakladatelé jsou rodiči dcery Paulíny s diagnózou Dětské Mozkové Obrny (DMO) a při výběru NEEDO sortimentu vycházejí z vlastních zkušeností. Textilní produkty s označením NEEDO vyrábí v České republice v chráněných dílnách a dbají na jejich kvalitu i funkčnost.

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení