Pomoc pro DC Paprsek DAR Praha

NEEDO opět pomáhá a našimi výrobky jsme tentokrát udělali radost dětem a pečovatelům v DC Paprsek DAR v Praze 6. Společně s Mixit.cz jsme na ně v měsících červenec a srpen 2020 vybrali 29.000 Kč! Každým zakoupeným Mixem pro maminku od Kristínky Nemčkové (MasterChef 2019 Made by Kristína) pomůžete příspěvkem 20 Kč a my za tyto finanční prostředky vybavíme další centra pečující o lidi s postižením. DĚKUJEME!

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

dc_paprsek

Dětské centrum Paprsek

Dětské centrum Paprsek bylo založeno 1. 4. 1994 jako modelové zařízení komplexní péče o děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodiny. Organizace poskytuje v Praze sociální službu - denní stacionář ve střediscích Hloubětín, Prosek a DAR a domov pro osoby se zdravotním postižením v domově Setkání a na Červeném vrchu. Posláním denního stacionáře DC Paprsek je podpora dětí a dospělých ve věku od 2 do 40 let s vážnými vývojovými problémy, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra.

"Snažíme se, aby naši klienti mohli žít co nejdéle doma a uměli říct nebo vyjádřit, co si přejí, co si nepřejí a co potřebují. Podporujeme je, aby aktivně strávili den mezi svými vrstevníky – kamarády, cítili se spokojeně a v centru dění. Usilujeme, aby se o sebe dokázali co nejlépe postarat."

 

Stacionář

Stacionář je zařízení poskytující sociální službu za úhradu dětem i dospělým lidem se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, chronického, duševního onemocnění či věku. Docházkový program je buď celodenní (denní stacionář) či týdenní spojený s ubytováním (týdenní stacionář). V denních stacionářích se poskytují ambulatní služby, v týdenních stacionářích pobytové služby osobám se sníženou soběstačnosti a vyžadující pravidelnou pomoc jiné osoby. Součástí péče v stacionářích jsou služby jako pomoc při běžných úkonech péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytování stravy, výchovné, vzdělávací činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, terapeutické činnosti atd. Některé stacionáře zřizují pro své klienty i chráněné bydlení, pracovní dílny, případně nabízejí program i rodinám klientů.

mixit_pro_maminku

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, Pro maminky od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), ve kterých pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu za měsíce červenec a srpen 2020 jsme společně vybrali 29.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami DC Paprsek DAR v Praze 6.

Děkujeme!

Needo pomůcky

NEEDO, název vycházející z anglického označení pro speciální pomůcku - special need, poskytuje stylová řešení pro speciální každodenní potřeby zejména dospívajícím dětem a dospělým s postižením. Cílem a misí NEEDO je učinit život lehčí pro pečovatele a rodiny s členem s postižením a umožnit jim výběr speciálních pomůcek, které na trhu chybí. Sami zakladatelé jsou rodiči dcery Paulíny s diagnózou Dětské Mozkové Obrny (DMO) a při výběru NEEDO sortimentu vycházejí z vlastních zkušeností. Textilní produkty s označením NEEDO vyrábí v České republice v chráněných dílnách a dbají na jejich kvalitu i funkčnost.

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity