20. Běhám kvůli sobě. Petra Navarová

Výpověď mámy, která porodila předčasně dvojčata, Tomáška a Kubíka. Přežil jenom Kuba a i když jeho diagnóza dětské mozkové obrny v kombinaci s epilepsii není růžová, jeho máma Petra Navarová je šťastná a plná energie. "Během pomáhá sobě, Neratovicím a taky Česku.", říká.

titulka_web_navarova_petra

Petru sleduji už dlouhou dobu na sociální síti Facebook a vždy obdivuji jak v sobě najde energii a jde si zaběhat. Možná díky jejím příspěvkům, ale taky díky Lence jsem se rozhýbala taky já. Děkuji za inspiraci! Eva 

Přehrát díl #Běhám kvůli sobě

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

73001316_10219057498446453_3947512396033032192_n

Petra Navarová

Rozběháme Neratovice je moje druhá rodina. Je to můj svět a jsem v něm šťastná. Nikdo ve skupině neřeší postižení mého syna, naopak, přijali ho bez otázek. 

Na začátku jsem si běh vyčítala, že jsem hodinu venku sama se sebou. Dnes už vím, že to není nic špatného, naopak.

„Bylo těžké mluvit o tom, co se nám stalo. Moje máma zažila něco podobného a dlouho trvalo, než jsem o narození dvojčat vůbec s někým promluvila."

Rozběháme Česko - Rozběháme Neratovice

Hlavní myšlenka běhání je pomoct sám sobě, ale i jiným, kterí běhat možná ani nemůžou. Realizace prvních pomocí během se v této skupině datuje už do roku 2014, kdy se uskutečnil první charitativní běh v Plzni. "Vyběhalo" se už přes 4 miliony Kč a rozběhali jsme téměř 50.000 běžců a běžkyň. Zapojit se mezi ně můžete i vy a na stránce www.rozbehamecesko.cz najdete všechno, co by jste o běhu měli vědět. Od instrukcí jak správně běžet, kam se registrovat, jak pomoct a kdy vyběhnout.  

navarova_titulka

Jakub

"Kuba se narodil jako druhý, po svém dvojčeti Tomáškovi, ve 25. týdnu těhotenství. Předčasný porod nepřál Tomíkovi a osmý den po narození odešel. Mysleli jsme, že to bude Kuba, byl na tom hůř. Ale Kuba se nedal! I když jsme si s ním zažili krušné chvilky, dnes mu je 12 let a je plný energie a pozitivní nálady."

"Tehotenství Kačenky, Kubovi mladší sestry, jsme prožili pobyty v nemocnicích s epileptickými záchvaty. Naštěstí se našla správna kombinace léků a dnes už je vše lepší."

Epilepsie

Epilepsie je neurologické onemocněni, charakterizované opakovaným výskytem epileptických záchvatů. Ke stanoveni diagnózy epilepsie zpravidla dochází za předpokladu opakovaného výskytu 2 a více nevyprovokovaných epileptických záchvatů. Ke stanoveni diagnózy je důležitý dostatek informací jednak o průběhu samotného záchvatu, tak i identifikace možných příčin, které mohou mít provokační vliv na vznik epileptického záchvatu (nedostatek spánku, alkohol a jiné návykové látky, akutní onemocnění mozku – úraz, zánět, cévní příhoda apod.). Druhů epilepsie a typů záchvatů je několik. Záchvaty se mohou projevovat např. pouhým zahleděním, brněním, výpadkem paměti nebo pak známými křečemi se ztrátou vědomí. Záchvaty se mohou vyskytovat v průběhu dne, ale i v noci během spánku. Léčí se několika způsoby, z nichž nejčastější a nejúčinnější je léčba pomocí léků – antiepileptik.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity