62. Divnoženka. Eliška Antošová

"Jsem psychoanalyticky orientovaná psycholožka, žena, matka jednoho náročného humor zbožňujícího podivínka, jednoho roztomilého chlapečka se středně funkčním autismem a rozkošné holčičky opičky", říká o sobě Eliška Antošová, autorka knihy Na autismus jedině autibiotika. 

antosova_eliska_web

Přehrát díl #Divnoženka.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

antosova_eliska

Eliška Antošová

Eliška je vystudovaná psycholožka. Věnuje se psychologické podpoře rodičů náročných dětí, přirozeným porodům a kontaktnímu rodičovství. Jako maminka na plný úvazek se stará o dva kluky s poruchou autistického spektra a dceru. V knize Na autismus jedině autibiotika se dočtete, jaký je život s autistickým dítětem. Na rozdíl od jiných autorů věnujícím se tématu píše Eliška s humorem a nadhledem, protože stejným způsobem přistupuje i k životu.

Divnoženka

je blog mámy dvou synů, jak ona sama říká "divnosynů". Se psaním začala již dávno, pomáhalo ji to vyrovnat se se situací a s uvědoměním, že má dvě nestandardní děti a že život s nima bude o něco komplikovanější. Ze začátku bylo psaní autoterapie, dnes už Eliška drží v rukou svojí první knihu Na autismus jedině autibiotika. 

antosova_eliska_kniha

Na autismus jedině autibiotika

Eliška v knize vypráví svůj příběh. Příběh matky autistického dítěte. Na rozdíl od jiných kniha na toto téma přistupuje k tématu s nadhledem a svérázným humorem. Tento přístup zvýrazňují kresby Kristýny Stojíspěstí.

Autismus

je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS). Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Ze strany odborné veřejnosti přetrvává snaha vyvrátit názor, že autismus může být způsoben očkováním.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity