86. Kolpingova rodina Smečno

Raná péče, asistence, odlehčovací služba, vzdělávání - všechny tyto služby nabízí Kolpingova rodina Smečno rodinám, které pečují o svého člena s autismem. Naším hostem tohoto dílu podcastu je Lenka Leila Madzurová, vedoucí odlehčovací služby.

Needo_Kolpingova

Přehrát díl #Kolpingova rodina Smečno.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC   

 

309428391_466318205525367_7332320929357322161_n

Kolpingova rodina Smečno

Nestátní nezisková organizace Kolpingova rodina Smečno byla založená za účelem poskytovat pečujícím rodinám podporu, ulehčení a odbornou pomoc prostřednictvím sociálních služeb. Tyto jsou poskytovány jako terénní služby zejména ve středočeském kraji a v Praze.

Neziskovka KrS se zaměřuje na služby pro děti s autismem a jiným zdravotním postižením. Odlehčovací služba je realizovaná jak v domácím prostředí rodin, tak v obou našich budovách ve Smečně a ve Slaném. Tým zkušených pečovatelek zajišťuje rodičům ve sjednaných časech pomoc s pečováním o děti s cílem umožnit jim načerpání sil a obstarání osobních záležitostí.

 

Dům rodin - Kolpingova rodina Smečno

Na samém počátku stáli manželé Janžurovi, kteří si dali za cíl vytvořit místo pro setkávání rodin s dětmi se zdravotním postižením. A tak vznikl Dům rodin, ve kterém se nachází 10 pokojů a poskytuje pohodlné zázemí se vším, co rodina při pobytu mimo svůj domov s dítětem s postižením potřebuje. Dveře Domu jsou otevřené i maminkám na mateřské dovolené s dětmi, pro něž změna domácího prostředí spojená s pobytem ve skupině sobě rovných přináší přirozenou obnovu sil k výchově svých dětí a zvládání své mateřské role. Instituce KrS poskytuje ženám i rekvalifikační kurzy a poradenství rodinné problematiky a péči. Dnes Dům rodin poskytuje azylové přístřeší pro rodiny z Ukrajiny.

IMG_1001

Lenka Leila Madzurová

Lenka, v organizaci Kolpingova rodina Smečno, zastává pozici vedoucí Odlehčovací služby. Jak sama v rozhovoru uvádí, sehnat skvělého asistenta je těžké a nejčastěji se jim na tuto pracovní pozici hlásí ženy. V jejím kolektivu se najde i jeden muž.

Odlehčovací službu poskytuje KrS ambulantně nebo terénní formou v místě bydliště rodiny, která službu využívá. Je poskytována dětem od 2 do 15 let. Cílem této služby je pomoct lépe zvládat vše, co každodenní život s hendikepem obnáší.

 

 

Zaregistrovali jste NEEDO novinky?

Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity