60. Můj syn je dar. Barbora Chuecos

Barbora Chuecos má za sebou studium marketingu v Belgii a bohaté pracovní zkušenosti na nejvyšších pozicích ve světoznámých firmách. Dnes se věnuje rodině a své neziskové organizaci Autismus jako dar, přes kterou rozvíjí metodu Son-rise. Více o této metodě, synovi Angelovi a plánech do budoucna se dozvíte v našem rozhovoru NEEDo TALKs

Chuecos_titulka

Přehrát díl #Můj syn je dar.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Chuecos_Bara

Barbora Chuecos

Bára studovala v Praze a v Belgii, dlouhé roky působila na nejvyšší pozici ve světoznáme kosmetické firmě, až do jejího života vstoupil syn Ángel. Dnes spolu s manželem aktivně působí v rodinné neziskové organizaci Autismus jako dar a věnuje se moderování Nočného Mikrofóra na Českém Rozhlasu. 

"Na autismus jsme se rozhodli dívat jako na dar a našeho syna Ángela vnímame jako učitele bezpodmínečné lásky."

Autismus jako dar

nezisková organizace rodičů Ángela. Snaží se přes ní vybudovat komunitů rodičů a síť dobrovolníků, kteří se o jejích syna dokáží postarat a zároveň u nich projdou tréninkem pro aplikování Son Rise Programu. Neziskovka pravidelně organizuje setkání rodičů, kde sdílí svoje zkušenosti a poznatky jak doma pracovat s dětmi na principech Son Rise Programu, jak může pomoct domácí terapie Handle (která Son Rise Program může hezky doplňovat), dalšími tématy jsou výživa a diety, komunikace včetně záchvatů a vzteku, sexuální výchova, atd.

Chuecos_son_rise

Son Rise

Son Rise program (*dále SRP) je speciální terapeutický dlouhodobý program pro děti na autistickém spektru, založen na respektování autistických dětí a jejich projevů. Na autismus se nepohlíží jako na tragédii, ale jako na dar a příležitost k osobnímu růstu. Program vychází z myšlenky, že když tyto děti nemohou jít do našeho světa, tak my půjdeme nejdříve do toho jejich a až pak jim budeme ukazovat cestu do světa našeho. Více o metodě přímo na stránkach www.autismusjakodar.cz nebo přímo na  www. autismtreatmentcenter.org.

Autismus

je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS). Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Ze strany odborné veřejnosti přetrvává snaha vyvrátit názor, že autismus může být způsoben očkováním.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity