59. Rotary club. Štěpán Malý

Štěpán Malý je současným prezidentem Rotary clubu Praha. V této funkci sice bude končit, nakolik pozice prezidente se uděluje jenom na jeden rok, pořád ale zůstane "rotariánem", tedy člověkem, jehož posláním je podílet se na zlepšování světa kolem sebe.

Maly_Stepan_titulka2

Přehrát díl #Rotary Club.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Maly_Stepan_profil

Štěpán Malý

A co vlastně dělá Štepán mimo Rotary club? Je to složité vysvětlit, nedávno si udělal výuční list jako kuchař a syn byl rád, že konečně ví, co tatínek dělá. Ale ve skutečnosto se se věnuje problematice Lean Six Sigma, implementace průběžného zlepšování do firemních procesů a školení zaměstnanců. No není lepší říkat, že je tatínek kuchař?

Rotarián

je členem Rotary klubu a pravidelně se schází s ostatními členy, aby si vyměnili názory a poradili se o právě probíhajících projektech, poslechli si inspirativní přednášku zajímavého hosta či projednali další záležitosti týkající se života Rotary. Většina klubů se schází osobně, ale zejména v zahraničí některé kluby také kombinují osobní setkávání s on-line konverzací přes internet. Rotary je apolitické a nábožensky neutrální. Rotary kluby jsou vedeny k otevřenosti a jejich setkání jsou přístupná všem členům klubu. Setkání klubů mohou být formální i neformální, mohou se konat při společném jídle a pití, kluby si často zvou hosty a následně diskutují k danému tématu. Kluby také obvykle pořádají různé společné aktivity, některé i s rodinnými příslušníky, přáteli či dalšími dobrovolníky. Čím víc se člen zapojuje do dění na setkáních klubu, tím více přispívá a sám získává z výměny zkušeností. Prostřednictvím globálních grantů a s využitím dalších zdrojů pomáhájí kluby soustředit se na služby v oblastech, jako je podpora mírových úsilí, boj s nemocemi, zajišťování čisté vody, ochrana matek a dětí, podpora vzdělávání a růst místní ekonomiky. Projekty, které se na tyto úlohy zaměřují, mohou v rámci globálních grantů získat finanční podporu Nadace Rotary. Rotary International věnuje velkou pozornost mladé generaci a podporuje ji různými formami. Jde především o výměnu mládeže formou dlouhodobých i krátkodobých pobytů, ať už jde o výměny na dobu jednoho roku či krátkodobé pobyty studentů v rámci letních táborů či několikatýdenních rodinných výměn.

rotary

Rotary Club

Rotary International je nejstarší mezinárodní klubovou organizací na světě. Vznikla v roce 1905 v americkém Chicagu a v současné době působí ve více než 200 zemích. V 35 000 rotary klubech sdružuje 1,2 mil. členů (rotariánů). Tuto celosvětovou síť spojuje myšlenka vyjádřená mottem Service Above Self, kdy rotariáni dobrovolně věnují svůj čas a schopnosti ve prospěch druhých, a to jak v rámci vlastní obce, tak v mezinárodním měřítku. Na základě etických principů a hodnot, jako je přátelství, integrita, diverzita, služba a vůdcovství, tak naplňují své ušlechtilé poslání – dělat svět lepším.

Rotary Club pro DC Paprsek

Rotary Club vybudoval volnočasový prostor, hřiště, pro Dětské centrum Paprsek v Praze na Proseku, kde celá investice přesáhla částku 1 milion korun a jedná sa o největší investici i vrámci pomoci Rotary v ČR. Taky vybavili toto centrum počítači ovládanými očami, díky kterému se naše Pauli v Paprsku naučila komunikovat přes počítač. Nám tato změna změnila život, moc vám za ní děkujeme :) Více o DC Paprsek v našem rozhovoru s Lenkou Marčíkovou.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity