65. Adventní běhání. Babeta Schneiderová

Babeta Schneiderová začala běhat pár let zpátky kvůli rozchodu s přítelem. Nejdřív sama, pak se skupinkou kamarádů ... a dnes má skupina "Adventní běhání" 8500 členů. Jak se dá během pomoci rodinám, které se potýkají s postižením? A jak taková pomoc vypadá? Poslechněte si rozhovor s Babetou a vše se dozvíte :) 

Needo_talks_Babeta_Schneiderova2

Přehrát díl #Adventní běhání.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Snímka obrazovky 2022-01-24 o 21.33.49

Babeta Schneiderová

Nehledá důvody, proč to nejde. Možná právě proto se v osobním životě vypracovala z uklízečky v hostelu ve Velké Británii až na nejvyšší manažerskou pozici v síti hotelů. Podobně to začalo i s její dobročinností, nejdřív o práci v neziskovce ani nevěděla a dnes její charitativní skupina "Adventní běhání" má přes 8 tisíc členů. Jejich naběhané kilometry Babeta a její tým proměňuje pomocí sponzorů a spřátelených firem na finance. Ty se pak rozdělí mezi vybrané rodiny hendikepovaných dětí na speciální pomůcky nebo terapie.

Laskavec

S Babetou jsme se seznámily na setkání všech Laskavců, kterých odměnila a ocenila Nadace Karla Janečka. Když máte ve svém okolí někoho, kdo nezištně pomáhá, nezapoměňte ho nominovat. Vaše laskavost dalšího Laskavce určitě potěší.

behani

Adventní běhání

Pro většinu lidí je prosinec čas cukroví, vánoček, svařáků a vánočních večírků, pro skupinu, kterou založila Babeta je prosinec čas adventního běhání. Již sedmým rokem běhají její členové 25 dní v kuse, tedy každý den minimálně 30 minut. Je jedno, jak rychle nebo jak daleko. Začíná se každoročně 1.12. prvním výběhem a zapojit se může opravdu každý! 

Podcast do sluchátek ke běhání

Během běhání pomáhá poslech hudby nebo podcastu. Zaposloucháním se stratí pozornost na pohyb a z ní pramenící mírná bolest. A k tomuto účelu vznikli Advenťáci ve sluchátkách - podcasty trvající 30 minut, čili přesně na dobu, kterou je zapotřebí uběhnout. Skvělý hosté, zajímavé témata.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity