16. Pomáhám, protože chci. Martina Šmuková

Martina Šmuková dělala kariéru modelky Elite Model Look, když prvně navštívila onkologické oddělení v nemocnici v Brně. Od té doby, téměř 20 let, se věnuje nadační činnosti a hledá prostředky pro onkologické pacienty v dospívajícím věku.

titulka_web_Martina

Martinu jsem osobně potkala před 3 lety, ale znala jsem ji už léta z kampaní české designové značky Timoure et Group

Přehrát díl #Pomáhám, protože chci

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Martina_Smukova3

Martina Šmuková

Je mámou 2 synů a taky historicky první českou vítězkou prestižní modelingové soutěže Elite Model Look roku 1992. Dodnes se živí modelingem a při tom pomáhá. Založila nadační fond Pink Bubble, který plní přání onkologicky nemocným dospívajícím dětem a čerstvé dospělým. 

„V rodině jsme nikoho s takovým onemocněním naštěstí neměli a nemáme. Zaplať pánbůh. Klepu na dřevo. Když jsem ale chodila do pěveckého sboru, byla tam naše kamarádka, která onemocněla rakovinou, a my jsme jí pak chodili zpívat pod okna v Motole.“

Nadační fond

Je účelové sdružení majetku, které zakládá jeden nebo více zakladatelů. Nadační fond se zakládá stejně jako nadace za veřejně prospěšným nebo dobročinným účelem k dosahování společensky nebo hospodářsky užitečných cílů a může provádět i jinou výdělečnou činnost, ale pouze jako vedlejší činnost nepravidelně či jednorázově a výdělek musí sloužit výlučně k podpoře účelu nadačního fondu. Majetek nadačního fondu je tvořen vklady a dary. Nadační fond ale oproti nadaci nemá stanovenou minimální hodnotu vkladu, nemá nadační jistinu ani kapitál a vklady nemusí splňovat předpoklad trvalého výnosu. Výše vkladu je tedy zcela na úvaze zřizovatele.

Pink_Bubble2

Pink Bubble

Nadační fond pomáhá mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění. Pomáhá jim být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Příjemcům pomoci říkají v nadaci důvěrně “BUBLINY” a ke každému z jejich příběhů přistupují individuálně. "Protože každý, kdo se na nás obrátí, je pro nás jedinečný," říkají. 

"Existuje meditace růžové bubliny. Když máte nějaké velké přání, tak než ho nosit pořád v hlavě, je lepší si ho představit jako splněné. Tu představu potom zabalit do imaginární růžové bubliny, odpinknout ji do vesmíru a už se o ni víc nestarat. Vesmír zařídí, aby se vám přání ve správnou chvíli vrátilo splněné. Když mi bylo dvacet a řešila jsem cosi zásadního, poradil mi to kamarád. Tehdy mi představa bubliny pomohla, a když jsem hledala jméno pro nadaci, vzpomněla jsem si na ni. Vlastně se v Pink Bubble snažíme dát těm bublinám ještě motůrek, aby se přání pacientům splnila co nejrychleji."

Nadační fond - Pink Bubble

Nadačnímu fondu Pink Bubble se podařilo za svou existenci přerozdělit více než 14 milionů Kč ve formě zážitků a darů, o kterých snili pacienti po onkologické léčbě. Posláním Nadačního fondu Pink Bubble je podpora onkologicky nemocných náctiletých a mladých dospělých po celé České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života. Dospívání je náročné samo o sobě a nádorové onemocnění znamená pro mladého člověka další velikou psychickou i fyzickou zátěž. Navíc ovlivňuje jeho společenské vazby a často také ekonomickou situaci širší rodiny. Byli bychom proto rádi, kdyby nejen malé, ale i ty starší a čerstvě dospělé děti věděly, že existuje místo, kam se mohou obrátit, pokud v období onkologické léčby a rekonvalescence hledají pomoc nebo podporu. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení