48. Navždy dítětem. Mirka Čejková

Málokdo ji nezná. Mirka Čejková k nám proumlovala skrze televizní obrazovku téměř každý den a sdělovala události dne v hlavním zpravodajství na nejsledovanějších televizních stanicích. Už ale možná málokdo ví, že je mámou 3 dětí a její nejstarší dcera Petra má postižení. Ve věku 33 let je stále malým dítětem.

Cejkova_Needo_talks_titulka

Přehrát díl #Navždy dítětem.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Čejková-Mirka-683x1024

Mirka Čejková

Mirka je pro veřejnost známa jako moderátorka televizních novin. Už několik let se ale věnuje coachingu a mentoringu v oblasti komunikace. Její dcera Petra (33 let) si nese od porodu postižení díky nezodpovědnému jednání ošetřující lékařce. Jak si s ním rodina Mirky poradila a jak se daří Petře dnes? Poslechněte si tento díl podcastu.
 

Neuroplasticita - plasticita mozku

Neuroplasticita či plasticita mozku je označení pro vývoj změn v mozku v průběhu života zvířete a člověka. Termín pochází z pozdního 20. století,kdy nová studie prokázala, že se mozek vyvíjí i v dospělosti. To byl průlom v tehdejším paradigmatu, že po tom, co lidský mozek projde tzv kritickým obdobím, pracuje už pouze jen s vybudovanými neurálními cestami. Neuroplastické změny mohou proběhnout jak v rámci jednotlivých neuronů, tak v rámci komplexních struktur. Po vážnějších zraněních (především u dětí) probíhá cortical remapping. Nedávné studie naznačují, že tvorbu neurových spojení může také značně ovlivnit prostředí, ve kterém se neurony nacházejí, což je klíčovým poznatkem pro zdravý vývoj, učení, paměť a obnovu po úrazech mozku. Neurologové používají termín synaptická plasticita pro mezineuronové změny a nesynaptická plasticita pro změny které ovlivňují neuronová spojení. 

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení