29. Vyrábím demotivační kostky. Marie Hrdinová

Vymyslela demotivační kostky, které vám potvrdí teorii o vaší neschopnosti a nebo pexeso pro grafiky, které se skládá z několika odstínů jedné barvy a ‚‚normální’’ člověk je nemá šanci rozeznat. Marie Hrdinová je grafička, která tvoří a pracuje i pro NEEDO. A kvůli diagnóze pletencové svalové dystrofie sedí na vozíku.

Hrdinova_Marie_titulka_web

Známe se osobně už pár let a já si ji pamatuji ještě ve stoje. Věnuje se dřevu a stojí za značkou Wooden Hero. Kromě toho spolupracuje i s NEEDO a tvoří loga a ikony, které najdete na našich produktech. 

Přehrát díl #Vyrábím demotivační kostky

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

jarvis_5df24e23498e40c806c33664

Marie Hrdinová

Vše začalo v dětství občasným zakopnutím, pokračovalo problémy při vycházení schodů a ve dvaceti už byl invalidní vozík. Marie se živí jako grafička a vytvořila úspěšnou značku Wooden Hero. Pomáhá i nám s grafikou pro NEEDO a NEEDo TALKs.

Pletencová svalová dystrofie

Svalová dystrofie pletencového typu (LGMD – Limb-Girdle Muscular Dystrophy) není jenom jedna nemoc. Je to skupina onemocnění postihující hlavně svalstvo kolem boků, pánve a ramen, známé také jako pletencové svalstvo. Existuje nejméně 19 forem LGMD a jsou klasifikovány podle genetické vady, které je způsobují. 

woden_Hero_demotivacni

Wooden Hero

„Wood“ jako přírodní dřevěný materiál je základem celé kolekce slunečních a dioptrických brýlí, hodinek a dalších produktů. „Hero“ vychází z příjmení Hrdinová. Mezi nejúspěšnější výrobek z kolekce Woden Hero rozhodně patří DEMOTIVAČNÍ KOSTKY.

Bydlení zvláštního určení

Agendu bydlení pro zdravotně postižené občany zavedlo hl. město Praha jako pomoc osobám, které mají postižení pohybového ústrojí, jsou držiteli průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P a které nemohou svou bytovou situaci řešit vlastními prostředky. Podpora zdravotně postižených je dvojí. Spočívá jednak v nabídce pronájmu bytu zvláštního určení (BZU) a zároveň v poskytnutí sníženého nájemného v bytě BZU HMP. Jak to ale funguje v jiných městech se nám nepodařilo zjistit :(

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity