36. Vždycky má cenu bojovat. Markéta a Tadeáš Drobní

Markéta je mámou 3 synů. Tadeáš je prostřední a v dětství mu byl diagnostikován atypický autismus. Co to přesně to znamená a jak se s tím poprat nám povypráví máma se synem - poslechněte si v tomto vysmátém, ale taky hodně dojemnem podcastu NEEDo TALKs.

Drobni_titulka_web

Podcast s Makrétou a Tadeášem jsme natočili na dvakrát, protože po vypnutí mikrofónu zůstal Tadeáš smutný, že neřekl vše co chtěl. Nechápaly jsme, co tím myslel. Když si poslechnete tento podcast až do konca, pochopíte, že ten druhý pokus byl skvělý nápad!

Přehrát díl #Vždycky má cenu bojovat

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

drobni

Markéta a Tadeáš Drobní

Markéta je máma 3 synů a na všechny je moc pyšná. Nejvíce se obávala, co bude s Tadeášem a připravovala se na všechny varianty. Jak hodnotí čas věnovaný synovi s poruchou autistického spektra a jak je připravená na budoucnost dnes? Vše se dozvíte v podcastu!

Tadeáš působí v školní kapele Dark Uniform a autorsky se podílel na skladbě I HATE ŘEPKA.

Atypický autismus

Objevuje se po dosažení tří let věku dítěte nebo nenaplňuje všechny tři okruhy diagnostických kritérií. Lidé s atypickým autismem mají některé oblasti vývoje méně narušeny než lidé s klasickým autismem. Může se jednat o lepší sociální či komunikační dovednosti nebo chybí stereotypní zájmy.

Snímka obrazovky 2021-05-17 o 23.44.22

Škola ADELKA

Škola se nachází v Plzeňském kraji, ve vsi Mašovice a je tak trochu jiná škola. Vzhledem k malému počtu dětí ve třídě zajišťuje individuální přístup a využívá systém slovního hodnocení. Škola stojí na principech globální výchovy. Učí žáky k hlubšímu a širšímu chápání světa a jeho souvislostí. Vede žáky k úctě k přírodě a snaží se v nich rozvíjet zájem o ekologii, ideu venkova a trvale udržitelného života. Vyučuje dle vlastního školního vzdělávací programu.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity