32. Mám práci snů. Bára Kulhavá

Bára Kulhavá pracuje s koni a psy a trénuje je pro účely hipoterapie a asistence.K této vysněné práci se dostala díky svojí mámě, Šárce Smíškové, která byla naším hostem v podcastu Kůň jako terapie. Jaký je život se zvířaty v jedné domácnosti a jak přišla k vlastnímu psovi Bublině? Poslechněte si inspirativní podcast Mám práci snů.

Kulhava_Bara

Přehrát díl #Mám práci snů

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

IMG_7431_Bara

Bára Kulhavá

Je trénerka koní a svým výcvikem je připravuje na hipoterapii zaměřenou na malé děti s hendikepem. Kromě práce v hiporehabilitaci se Bára věnuje výcviku asistenčních psů pro spolek Pestrá.

‚‚Kůň – terapeut musí odvést profesionální a kvalitní práci nejen po stránce fyzické, ale i duševní. Součástí jeho přípravy jsou sportovní tréninky pro kvalitní fyzickou kondici. Jejich součástí je práce drezurní i základní práce skoková. S našimi koni se neúčastníme sportovních soutěží. Nejde nám o jejich fyzický výkon, ale o perfektní fyzickou kondici, protože pouze zdravý a dobře osvalený kůň může klientovi předat kvalitní pohybovou stimulaci.’’

.

ISAR hipoterapie

Spolek ISAR byl založen v roce 1997. V současné době má plně kvalifikovaný tým a může se opřít o dlouholeté zkušenosti jak ve výcviku koní pro terapeutické účely, tak v zařazení hipoterapie do komplexní léčby dětí s nervosvalovými poruchami. Výhodou je současná nabídka fyzioterapeutické péče. Díky tomuto propojení může u svých klientů dosáhnout maximální efektivity společné práce. Poslechněte si náš podcast se Šárkou Smíškovou, zakladatelkou spolku a fyzioterapeutkou.

IMG_7439

PESTRÁ

Společnost PESTRÁ se zabývá kvalitním bezkotcovým výcvikem psů pro děti a dospělé s různými druhy postižení. Provádí výcvik vodicích, signálních, asistenčních a canisterapeutických psů pro děti i dospělé se zrakovým, sluchovým, tělesným a kombinovaným postižením. Každý člověk je originál a stejně jako každý pes, a proto vybíráme a cvičíme vždy konkrétního psa pro konkrétního člověka podle jeho potřeb a na míru. Během výcviku jsou psi vychováváni v přirozeném prostředí domácnosti, nikoliv v kotcích. Nikdy nelámeme povahu psa, ale pracujeme s tímto živým tvorem s respektem.

Asistenční pes

Asistenční pes dokáže postiženému pomáhat v běžných, ale pro některé tělesně postižené příliš náročných úkonech, jako je např. pomoc při otevírání a zavírání dveří či zásuvek, pomoc při svlékání a oblékání, rozsvěcení či zhasínání světel, pomoc při podávání nejrůznějších předmětů spadlých na zem či přinášení a podávání různých předmětů, vyhledání a přinesení zvonícího mobilu, pomoc při vstávání a přemisťování, pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem – přitažení vozíku, pomoc při zapadnutí vozíku do  sněhu nebo bahna, narovnání hlavy či vrácení spadlé ruky na joystick elektrického vozíku, pomoc při obracení ležící osoby, upravení nohou i rukou, pomoc při přemístění nohou na stupačky vozíku, přikrytí či odkrytí deky na posteli, přivolání pomoci – zkrátka každý pes je vycvičen přesně dle potřeb konkrétního klienta – je to tzv. pes na míru..  

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení