36. Záviděla jsem ségře let vrtulníkem. Ola Čáslavská

Vrozená vývojová vada (agneze corpus callosum) a těžká forma epilepsie u mladší dcery Alicie převrátili na ruby celou rodinu. Rozhovor s mámou Olou Čáslavskou a starší sestrou Klárou, která si přála letět taky jako její ségra vrtulníkem. Dnes už ví, že jí šlo o život.

titulka_webu

Natáčení tohoto dílu podcastu probíhalo v Karlových Varech, během rehabilitace Elišky v Therasuit. 

Přehrát díl #Záviděla jsem ségře let vrtulníkem.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

11b8482d-2c2c-4803-83f9-e299570f5a76

Klára a Alicie Čáslavské

Alicie se často směje a se starší sestrou Klárou dovádí. Když po prvýkrát v ohrožení na životě letěla vrtulníkem, Klárce byly jenom 4 roky a záviděla ji let. Nechápala, co se děje.

Jaký vztah mají sestry dnes? Poslechněte si tento díl NEEDo TALKs.

Epilepsie

Epilepsie je jedním z mnoha neurologických onemocnění – onemocněním mozku, a to onemocněním tělesným, nikoli psychickým. Většinou se projevuje opakovaným výskytem epileptických záchvatů. Nejedná se však pokaždé o stejný druh nemoci se stejným typem záchvatů, stejnou příčinou, stejnou léčbou a stejným průběhem. Druhů epilepsie a typů záchvatů je několik. Záchvaty se mohou projevovat např. pouhým zahleděním, brněním, výpadkem paměti nebo pak známými křečemi se ztrátou vědomí. Záchvaty se mohou vyskytovat v průběhu dne, ale i v noci během spánku.

Therasuit

Rehabilitace Čáslavská Karlovy Vary

THERASUIT - jedná se o intenzivní rehabilitaci, která je vhodná pro pacienty s neurologickým postižením  jako dětská mozková obrna (DMO), vývojové opoždění, cévní mozkové příhody a další. Cvičení přímo ovlivňuje fungování mozku a zásadně mění pohybové vzorce. Rehabilitace působí na svalovou i nervovou soustavu. Základním prvkem rehabilitace je speciální obleček Therasuit, který umožňuje pacientovi pohyb ve všech osách a zvyšuje účinek rehabilitace. Rehabilitace probíhá ve speciální cvičební jednotce (cvičební klec), kde se využívá systém kladek, pružných a pevných lan a závaží. Nedílnou součástí je také terapie Spider, která pacientovi usnadňuje orientaci v prostoru a umožňuje jeho vertikalizaci.

.

Vrozená vývojová vada (agneze corpus callosum)

Jedná se o vrozenou vývojovou vadu centrálního nervového systému. Prenatálně se při ní plodu nevyvine (nebo se vyvine jen částečně) svazek nervových vláken, který propojuje obě mozkové hemisféry a nazývá se kalózní těleso, latinsky corpus callosum. Spojuje hemisféry mozečku, thalamy a hypothalamy. Pokud se spojení nevyvine (ACC – ageneze corpus callosum) dochází k potížím s vyhodnocováním situací. Spočívá v navzájem omezeném spojení mezi mozkovými hemisférami.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity