36. Záviděla jsem ségře let vrtulníkem. Ola Čáslavská

Vrozená vývojová vada (agneze corpus callosum) a těžká forma epilepsie u mladší dcery Alicie převrátili na ruby celou rodinu. Rozhovor s mámou Olou Čáslavskou a starší sestrou Klárou, která si přála letět taky jako její ségra vrtulníkem. Dnes už ví, že jí šlo o život.

titulka_webu

Natáčení tohoto dílu podcastu probíhalo v Karlových Varech, během rehabilitace Elišky v Therasuit. 

Přehrát díl #Záviděla jsem ségře let vrtulníkem.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

11b8482d-2c2c-4803-83f9-e299570f5a76

Klára a Alicie Čáslavské

Alicie se často směje a se starší sestrou Klárou dovádí. Když po prvýkrát v ohrožení na životě letěla vrtulníkem, Klárce byly jenom 4 roky a záviděla ji let. Nechápala, co se děje.

Jaký vztah mají sestry dnes? Poslechněte si tento díl NEEDo TALKs.

Epilepsie

Epilepsie je jedním z mnoha neurologických onemocnění – onemocněním mozku, a to onemocněním tělesným, nikoli psychickým. Většinou se projevuje opakovaným výskytem epileptických záchvatů. Nejedná se však pokaždé o stejný druh nemoci se stejným typem záchvatů, stejnou příčinou, stejnou léčbou a stejným průběhem. Druhů epilepsie a typů záchvatů je několik. Záchvaty se mohou projevovat např. pouhým zahleděním, brněním, výpadkem paměti nebo pak známými křečemi se ztrátou vědomí. Záchvaty se mohou vyskytovat v průběhu dne, ale i v noci během spánku.

Therasuit

Rehabilitace Čáslavská Karlovy Vary

THERASUIT - jedná se o intenzivní rehabilitaci, která je vhodná pro pacienty s neurologickým postižením  jako dětská mozková obrna (DMO), vývojové opoždění, cévní mozkové příhody a další. Cvičení přímo ovlivňuje fungování mozku a zásadně mění pohybové vzorce. Rehabilitace působí na svalovou i nervovou soustavu. Základním prvkem rehabilitace je speciální obleček Therasuit, který umožňuje pacientovi pohyb ve všech osách a zvyšuje účinek rehabilitace. Rehabilitace probíhá ve speciální cvičební jednotce (cvičební klec), kde se využívá systém kladek, pružných a pevných lan a závaží. Nedílnou součástí je také terapie Spider, která pacientovi usnadňuje orientaci v prostoru a umožňuje jeho vertikalizaci.

.

Vrozená vývojová vada (agneze corpus callosum)

Jedná se o vrozenou vývojovou vadu centrálního nervového systému. Prenatálně se při ní plodu nevyvine (nebo se vyvine jen částečně) svazek nervových vláken, který propojuje obě mozkové hemisféry a nazývá se kalózní těleso, latinsky corpus callosum. Spojuje hemisféry mozečku, thalamy a hypothalamy. Pokud se spojení nevyvine (ACC – ageneze corpus callosum) dochází k potížím s vyhodnocováním situací. Spočívá v navzájem omezeném spojení mezi mozkovými hemisférami.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení