37. AutTalk. Honza & Kateřina Sokoloví

"Využívám své kontakty z profese modelky na získávání finančních prostředků pro děti s poruchou autistického spektra. Nezisková organizace AutTalk, kterou jsme založili s tátou, pomáhá i nám, protože můj bratr je sám autista." Úpřimný rozhovor táty Honzy Sokola a známe modelky, Miss ČR 2017 Kateřiny Sokolové.

Sokolova_titulka_web

Přehrát díl #AutTalk.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Sokolovi_auttalk

Kateřina Sokolová

Kateřina Sokolová je Miss České republiky pro rok 2007 a během slavnostního večera obdržela i titul Miss Silueta a Miss Bohemia. Zúčastnila se soutěže Miss World v Číně v listopadu 2007. S modelingem začínala ve svých 14 letech v rodném Přerově. 

Nadační fond AutTalk založila díky rodině, protože její bratr má poruchu autistického spektra. Pečuje o něj táta Honza Sokol, který spolu s Katkou vede AutTalk.

 

Autismus

je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS). Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Ze strany odborné veřejnosti přetrvává snaha vyvrátit názor, že autismus může být způsoben očkováním.

Therasuit

AutTalk

"Mluvíme o autismu. Sdílíme zkušenosti. Podporujeme rodiny." to je slogan neziskové organizace AutTalk.

Symbolem AutTalk je modré srdce ????, protože téma autismu je pro ně jednoduše srdeční záležitost a modrá barva je symbolem autismu. Nadační fond AutTalk vznikl s láskou, vírou ve spolupráci a s odhodláním zlepšovat možnosti dětí s PAS a jejich rodin.

Hlavním cílem nadace je pomáhát rodinám s členem s poruchou autistického spektra jak finančně, tak i vzájemným propojováním. Velice uspěšné je otevřené diskuzní fórum na stránkách AutTalk.

Fórum AutTalk

Diskusní a informační fórum LetsTalk je burza informací vztahujících se k autismu, o podpoře pro pečující rodiče, kontaktů na odborná pracoviště i volnočasové aktivity, alternativní přístupy atd. Obsah tvoříte vy - komunita rodičů, kteří mají doma možná autistu, rodičů, kteří mají doma určitě autistu, rodičů, kteří pořádají akce pro další rodiče, lidí, kteří mají z různých důvodů blízko k autismu nebo autistům, zástupců organizací poskytujících nejrůznější terapie a služby pro malé i velké autisty, dobrovolníků současných i budoucích.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity