18. Zkusili jsme všechno. Petr Kaufman

Jak postižení svého dítěte prožívá táta? Petr Kaufman, otec 16ti leté Karolíny o svých pocitech, terapiích a plánech.

titulka_web_kaufman_petr

Petra a jeho rodinu známe s Lenkou obě. Poznaly jsme ho při nákupu vozíků značky Otto Bock, které jsme pořizovaly pro Pauli a Eli. Na změření správné velikosti a typu vozíku přijel i s dcerou Karolínou a díky vlastní zkušenosti nám uměl přesněji poradit a vybrat to nejlepší řešení. 

Přehrát díl #Zkusili jsme všechno

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Petr_Kaufman_Karolina

Petr Kaufman

Měl rozjeté vlastní podnikání, ale po narození dcery Karolíny zjistil, jak nedostatečný je trh s vozíky pro děti s postižením. Tuto situaci se snažil změnit, sám se zaměstnal ve společnosti Otto Bock a společně ve firmě nastartovali prodej dětského programu s vozíky a podvozky. Byli první, kdo jezdil přímo za klienty domů a poskytoval odborné poradenství při výběru správného vozíku. 

„Po čase jsem zjistil, že si připouštím osudy rodin víc k srdci a byl čas toto zaměstnání opustit, abych měl energii na vlastní dceru."

"S Karolínou jsme absolvovali téměř všechny terapie a lázně. Několikrát jsme navštívili doktorku Augustínovou v Egyptě, absolvovali 6x lázně v Adeli centru v Piešťanech a také jsme rehabilitovali v Odese. Dnes tento čas vnímám i jako čas pro sebe, během terapie mé dcery si sednu na kávu a užívám si tuto chvíli."

Invalidní vozíky pro děti

Na českém trhu je omezená nabídka vozíků a je ve většině případů na rodičích, aby sehnali ten správný. Poradenství v oblasti specifických potřeb dítěte je pro rodinu  vítězstvím. Správná poloha sedu, správné příslušenství a vlastnosti vozíku jsou klíčové pro správný vývoj dítěte. Německý výrobce Otto Bock v České republice momentálně nemá dětský program a vozíky této značky je možné komplikovaně sehnat přes distribuci společnosti Help Centrum s.r.o. (Patron Mělník). Neexistuje ale nikde aktuální přehled všech dětských vozíků a tak rodiny "pátrají na vlastní pěst".

Karolina8

Karolína

Kája má dnes 16 let, narodila se předčasně a její diagnóza byla rodičům oznámena poštou. Zahájila se terapie Vojtovou metodou a pak nasledovali další terapie. O všech se více dozvíte v tomto podcastu.

"Karolína si zvykla na moji pozornost a nesnáší, když se věnuji druhé dceři. Vzteká se a ubližuje si a tak neexistuje situace, abych si před ní s Emou zahrál. Dokonce ode mě vyžaduje, abych po koupání odešel z domů a "můžu" se vrátit až usne. Tento čas věnuji práci."

Terapie zmíněné v podcastu

Už v několika našich podcastech bylo zmíněno jméno doktorky Augustínové a pobyt v Egyptě. Nemůžeme hodnotit efekt její terapie, která spočívá v podávaní neznáme látky injekčními vpichy, ale na základě vašich dotazů sem ukládáme link na její stránky. V podcastu je také zmíněno centrum ADELI v Piešťanech, odkaz na ně najdete zde.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení