18. Zkusili jsme všechno. Petr Kaufman

Jak postižení svého dítěte prožívá táta? Petr Kaufman, otec 16ti leté Karolíny o svých pocitech, terapiích a plánech.

titulka_web_kaufman_petr

Petra a jeho rodinu známe s Lenkou obě. Poznaly jsme ho při nákupu vozíků značky Otto Bock, které jsme pořizovaly pro Pauli a Eli. Na změření správné velikosti a typu vozíku přijel i s dcerou Karolínou a díky vlastní zkušenosti nám uměl přesněji poradit a vybrat to nejlepší řešení. 

Přehrát díl #Zkusili jsme všechno

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Petr_Kaufman_Karolina

Petr Kaufman

Měl rozjeté vlastní podnikání, ale po narození dcery Karolíny zjistil, jak nedostatečný je trh s vozíky pro děti s postižením. Tuto situaci se snažil změnit, sám se zaměstnal ve společnosti Otto Bock a společně ve firmě nastartovali prodej dětského programu s vozíky a podvozky. Byli první, kdo jezdil přímo za klienty domů a poskytoval odborné poradenství při výběru správného vozíku. 

„Po čase jsem zjistil, že si připouštím osudy rodin víc k srdci a byl čas toto zaměstnání opustit, abych měl energii na vlastní dceru."

"S Karolínou jsme absolvovali téměř všechny terapie a lázně. Několikrát jsme navštívili doktorku Augustínovou v Egyptě, absolvovali 6x lázně v Adeli centru v Piešťanech a také jsme rehabilitovali v Odese. Dnes tento čas vnímám i jako čas pro sebe, během terapie mé dcery si sednu na kávu a užívám si tuto chvíli."

Invalidní vozíky pro děti

Na českém trhu je omezená nabídka vozíků a je ve většině případů na rodičích, aby sehnali ten správný. Poradenství v oblasti specifických potřeb dítěte je pro rodinu  vítězstvím. Správná poloha sedu, správné příslušenství a vlastnosti vozíku jsou klíčové pro správný vývoj dítěte. Německý výrobce Otto Bock v České republice momentálně nemá dětský program a vozíky této značky je možné komplikovaně sehnat přes distribuci společnosti Help Centrum s.r.o. (Patron Mělník). Neexistuje ale nikde aktuální přehled všech dětských vozíků a tak rodiny "pátrají na vlastní pěst".

Karolina8

Karolína

Kája má dnes 16 let, narodila se předčasně a její diagnóza byla rodičům oznámena poštou. Zahájila se terapie Vojtovou metodou a pak nasledovali další terapie. O všech se více dozvíte v tomto podcastu.

"Karolína si zvykla na moji pozornost a nesnáší, když se věnuji druhé dceři. Vzteká se a ubližuje si a tak neexistuje situace, abych si před ní s Emou zahrál. Dokonce ode mě vyžaduje, abych po koupání odešel z domů a "můžu" se vrátit až usne. Tento čas věnuji práci."

Terapie zmíněné v podcastu

Už v několika našich podcastech bylo zmíněno jméno doktorky Augustínové a pobyt v Egyptě. Nemůžeme hodnotit efekt její terapie, která spočívá v podávaní neznáme látky injekčními vpichy, ale na základě vašich dotazů sem ukládáme link na její stránky. V podcastu je také zmíněno centrum ADELI v Piešťanech, odkaz na ně najdete zde.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity