Domov Mladá Milovice

Milovice, kousek od Prahy, je hezký areál cihlových domků s centrální budovou. Domov Mladá má svou historii a taky úplně novou ředitelku Terezu Palánovou, která nás kontaktovala o žádost o dar. Vyhověli jsme téměř okamžitě a od kontaktování trvalo jenom 3 dny, kdy jsme vezli dárky NEEDO v hodnotě 15.000 Kč do Domova. Bohužel je tam co zlepšovat a věřím, že pani ředitelce nedojde energie ani nadšení. Rádi opět pomůžeme!

Domov_Mlada_dar_titulka

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

Domov_Mlada_dar2

Domov Mladá

Historie Domova Mladá sahá až do roku 1962. Právě v tomto roce byl  založen jako “Ústav sociální péče pro mentálně a tělesně postižené děti a mláděž”, který sídlil v Kersku.Nové zařízení v Milovicích zahájilo provoz v říjnu roku 1998. Na zahradě chovají 2 koně na hypoterapii a v zařízení pobývá 65 klientů. 

Věnovali jsme jim výrobky NEEDO v hodnotě 15.000 Kč.

Mix-pro-maminku-Kristina-Masterchef-svetly-folklor-produktovka-resized

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, PRO MAMINKU od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), které pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu díky vašim příspěvkům jsme společně vysbírali za rok 2020 téměř 300.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami už několik center (stacionářů).

DĚKUJEME!

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity