Škola Smiling Crocodile Praha

Mateřskou a základní školu Smiling Crocodile v Praze v Štěrboholích navštěvují žáci, kteří mají převažně těžké postižení smyslů v kombinaci s mentálním, fyzickým či zdravotním postižením a její pani ředitelka Dáša Herrmannová má dosah i za hranice České republiky. Poslechněte si podcast NEEDo TALKs, ve kterém byla hostem. Centru SC jsme věnovali pomůcky v hodnotě 10.000 Kč, na které finance jsme získali od partnera MIXIT. Prodejem limitované edice mixu Pro Maminku pro nás získávají prostředky, kterými můžeme dělat radost v zařízeních, které pečují o lidi s postižením. DĚKUJEME!

NEEDO_dar_smiling_crocodile6

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

sclogo

Smiling Crocodile

Každé dítě má právo na vzdělání bez ohledu na jeho duševní a fyzické zdraví. Škola Smiling Crocodile pomáhá dětem s postižením překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. To vše výrazně zlepšuje kvalitu života těchto dětí, jejich rodin a pečovatelů. Cílem a velkým přáním Smiling Crocodile je, aby byl život jejich žáků stejně uspokojující a plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli možná na startu do života více štěstí. Kromě školy v ČR se organizace věnuje projektům v zahraničí, kde pomáhá neslyšícím dětem a dětem s kombinovaným postižením zejména v Asii a v Africe. 

Věnovali jsme jim výrobky NEEDO v hodnotě 15.000 Kč.

Mix-pro-maminku-Kristina-Masterchef-svetly-folklor-produktovka-resized

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, PRO MAMINKU od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), které pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu díky vašim příspěvkům jsme společně vysbírali za rok 2020 téměř 300.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami už několik center (stacionářů).

DĚKUJEME!

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity