Škola Smiling Crocodile Praha

Mateřskou a základní školu Smiling Crocodile v Praze v Štěrboholích navštěvují žáci, kteří mají převažně těžké postižení smyslů v kombinaci s mentálním, fyzickým či zdravotním postižením a její pani ředitelka Dáša Herrmannová má dosah i za hranice České republiky. Poslechněte si podcast NEEDo TALKs, ve kterém byla hostem. Centru SC jsme věnovali pomůcky v hodnotě 10.000 Kč, na které finance jsme získali od partnera MIXIT. Prodejem limitované edice mixu Pro Maminku pro nás získávají prostředky, kterými můžeme dělat radost v zařízeních, které pečují o lidi s postižením. DĚKUJEME!

NEEDO_dar_smiling_crocodile6

Rozsah, ve kterém fyzické osoby potřebují pomoc při zvládání základních životních potřeb, se stanoví dle stupně závislosti a je jich celkom 4. Stupeň zdravotního postižení vyjadřuje míru funkční poruchy způsobující omezení nebo znemožnění uspokojování běžných životních potřeb fyzické osoby v závislosti na věku, pohlaví a sociálních a kulturních potřebách; funkční poruchou se rozumí nedostatek tělesných, smyslových nebo duševních schopností. IV. stupeň je úplná závilost na pomoci jiné osoby a podle Ministerstva vnitra a sociálních věcí ČR (2019) do tyto skupiny spadá kolem 85 000 lidí se specifickými požadavky na potřeby. A těm chceme pomáhat!

sclogo

Smiling Crocodile

Každé dítě má právo na vzdělání bez ohledu na jeho duševní a fyzické zdraví. Škola Smiling Crocodile pomáhá dětem s postižením překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. To vše výrazně zlepšuje kvalitu života těchto dětí, jejich rodin a pečovatelů. Cílem a velkým přáním Smiling Crocodile je, aby byl život jejich žáků stejně uspokojující a plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli možná na startu do života více štěstí. Kromě školy v ČR se organizace věnuje projektům v zahraničí, kde pomáhá neslyšícím dětem a dětem s kombinovaným postižením zejména v Asii a v Africe. 

Věnovali jsme jim výrobky NEEDO v hodnotě 15.000 Kč.

Mix-pro-maminku-Kristina-Masterchef-svetly-folklor-produktovka-resized

Mix Pro Maminku

Limitovaná edice müsli od MIXIT, PRO MAMINKU od Kristíny Nemčkové, vítězky soutěže MasterChef Česko 2019, připomína bonboniéru v tubusu. Věnovala ji svojí mámě a proto se jmenuje Pro maminku. Její máma stojí za projektem Needo a tak se společně s firmou Mixit dohodly, že z každého tubusu investují všechny strany příspěvek na nákup stylových pomůcek Needo. Pomůckami vybaví dětská centra (stacionáře), které pečují o děti a dospělé s kombinovaným postižením. I vy koupí tohoto mixu u Mixit.cz přispějete 20 Kč na stylový bryndáček nebo jinou pomůcku pro postižené děti v dětských centrech. 

Z prodejů mixu díky vašim příspěvkům jsme společně vysbírali za rok 2020 téměř 300.000 Kč a za tyto prostředky vybavili pomůckami už několik center (stacionářů).

DĚKUJEME!

Když  nám chcete cokoliv sdělit, napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz. Budeme se těšit na vaše reakce, námety, nebo typy na zlepšení. Nezapomeňte si pustit naše podcasty NEEDo TALKs, kterými se vás snažíme inspirovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení