42. Jednou budu prezidentkou. Lenka Koenigsmark

‚‚Můžeš být, čím chceš,‘‘ tvrdí Lenka Koenigsmark o panenkách Barbie, ale i o sobě. Řídí marketing v české pobočce společnosti Mattel a je také maminkou dvou kluků, z nichž ten mladší, Max, je odkázán na vozík, přestože nemá žádnou oficiální diagnózu. Lenčiným plánem je změnit k lepšímu nejenom jeho život, ale i celou společnost. Náš hlas už má!

Koenigsmark_titulka_web

Přehrát díl #Jednou budu prezidentkou.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Koenigsmark_kluci

Lenka Helena Koenigsmark

Lenka je marketingová ředitelka ve společnosti Mattel Czech republic a v hračkářském průmyslu se pohybuje více než 15 let. Navíc je šéfredaktorkou Czech and Slovak Leaders a nadšenou instagramovou blogerkou s profilem Maxmilion_and_Me, který vede zejména pro svého syna Maxe. Ukazuje, že i přes jeho hendikep může být život šťastný a naplněný.
Díky své neutuchající energii si dala za cíl změnit nejenom společnost a její vnímání témata postižení, ale změnit by chtěla zejména sociální systém, který není pro rodiny s dítětem s postižením dostačující.
Je čestnou porotkyní pro Maminka roku (časopisu Maminka.cz) a se svým synem Maximiliánem získala Zvláštní ocenění Olgy Havlové od Výboru Dobré vůle Olgy Havlové (2021).

Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové

‚‚Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.‘‘ Olga Havlová. 

max

Maximilián

Tento malý velký kluk se šibalskými očima a úsměvem nás okouzlil už v Středisku DAR, kterému jsme odevzdali zdarma výrobky NEEDO. Podívejte se na video z předávání daru a věřím, že Maxe najdete. Nejde ho přehlédnout.

Kluk, který má díky své mámě úspěšný instagramový účet Maxmilion_and_me, díky němuž ukazuje světu vše ze života rodiny s členem s postižením.

Barbie

Společnost Mattel jako první z největších výrobců panenek uvedla na trh modely Barbie, které představují rozdílnost a rozmanitost v pohledu na krásu. Panenka menší, širší, vyšší, nebo bez vlasů, s kožní poruchou vitiligo, na vozíčku, s protetickou končetinou ukazuje dětem, že existují rozdíly a jejich přijetí do společnosti (inkluze) je jediná cesta, jak může společnost reagovat. Začít je třeba u našich dětí, aby správně pochopily, že každý je jiný a není to nic špatného. Děti s hendikepem se chtějí taky hrát, zpívat, usmívat se a být šťastné.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení