42. Jednou budu prezidentkou. Lenka Koenigsmark

‚‚Můžeš být, čím chceš,‘‘ tvrdí Lenka Koenigsmark o panenkách Barbie, ale i o sobě. Řídí marketing v české pobočce společnosti Mattel a je také maminkou dvou kluků, z nichž ten mladší, Max, je odkázán na vozík, přestože nemá žádnou oficiální diagnózu. Lenčiným plánem je změnit k lepšímu nejenom jeho život, ale i celou společnost. Náš hlas už má!

Koenigsmark_titulka_web

Přehrát díl #Jednou budu prezidentkou.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC  

Koenigsmark_kluci

Lenka Helena Koenigsmark

Lenka je marketingová ředitelka ve společnosti Mattel Czech republic a v hračkářském průmyslu se pohybuje více než 15 let. Navíc je šéfredaktorkou Czech and Slovak Leaders a nadšenou instagramovou blogerkou s profilem Maxmilion_and_Me, který vede zejména pro svého syna Maxe. Ukazuje, že i přes jeho hendikep může být život šťastný a naplněný.
Díky své neutuchající energii si dala za cíl změnit nejenom společnost a její vnímání témata postižení, ale změnit by chtěla zejména sociální systém, který není pro rodiny s dítětem s postižením dostačující.
Je čestnou porotkyní pro Maminka roku (časopisu Maminka.cz) a se svým synem Maximiliánem získala Zvláštní ocenění Olgy Havlové od Výboru Dobré vůle Olgy Havlové (2021).

Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové

‚‚Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.‘‘ Olga Havlová. 

max

Maximilián

Tento malý velký kluk se šibalskými očima a úsměvem nás okouzlil už v Středisku DAR, kterému jsme odevzdali zdarma výrobky NEEDO. Podívejte se na video z předávání daru a věřím, že Maxe najdete. Nejde ho přehlédnout.

Kluk, který má díky své mámě úspěšný instagramový účet Maxmilion_and_me, díky němuž ukazuje světu vše ze života rodiny s členem s postižením.

Barbie

Společnost Mattel jako první z největších výrobců panenek uvedla na trh modely Barbie, které představují rozdílnost a rozmanitost v pohledu na krásu. Panenka menší, širší, vyšší, nebo bez vlasů, s kožní poruchou vitiligo, na vozíčku, s protetickou končetinou ukazuje dětem, že existují rozdíly a jejich přijetí do společnosti (inkluze) je jediná cesta, jak může společnost reagovat. Začít je třeba u našich dětí, aby správně pochopily, že každý je jiný a není to nic špatného. Děti s hendikepem se chtějí taky hrát, zpívat, usmívat se a být šťastné.

Napište nám do komentáře nebo na e-mail info@needo.cz, jak se vám tento díl podcastu NEEDo TALKs líbil. Budeme se těšit na vaše reakce, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity