99. Každý může být umělcem

I člověk s těžkým mentálním hendikepem může být skvělým umělcem. Přesvěčte se návštěvou unikátní výstavy obrazů v muzeu Kampa v Praze, která zde každoročně na podzim probíhá. Letos bude vystaveno až 110 obrazů z celé České republiky a vernisáž se ukončí charitativní online aukcí, přičemž celá částka z prodeje každého obrazu poputuje přímo jeho autorovi. O výstavě i soutěži si v tomto dílu podcastu NEEDo TALKs povídáme s Ditou Štěpánkovou a Gabrielou Žežulkovou z Domova Sulická.

sulicka8

Přehrát díl #Každý může být umělcem.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE PODCAST   

 

Needo Talks Každý může být umělcem

Každý může být umělcem

Výtvarní soutěž "Každý může být umělcem" se koná už třetím rokem a organizátorem je Domov Sulická v Praze. Ta sestaví odbornou komisi, která vybere finálovou stovku (nebo o něco více) obrazů a zorganizuje výstavu těchto obrazů v Museu Kampa v sále Konírna v Praze. Letošní výstava se koná od 16. září až do 1.října 2023, přičemž vstup je zcela zdarma. Na výstavě si můžete nejenom obrazy prohlédnout, ale rovnou se přihlásit do charitativní online aukce, která vyvrcholí hned 2.října 2023 od 17:00 h a vy se dozvíte, jestli jste v aukci nabídli nejvíce a konkrétní obraz je váš. Celá částka poputuje přímo autorovi a nebojte, nezruinuje vás. Jde o symbolické sumy.

Chci navštívit výstavu

Výstava a aukce

Výtvarná díla lze přihlásit do kategorií:

  • do 30 let
  • nad 30 let
  • kolektiv

Všechny přihlášené obrazy se zaregistrují a na profilu Instagramu @kazdymuzebytumelcem proběhne veřejné hlasování o každém obrazu. Výběr těch nejlepších se dostane na zeď Musea Kampa v Praze, kde si jej zdarma může každý prohlédnout a v případě zájmu v charitativní online aukci i zakoupit. Nepromeškejte další ročník a přihlašte sebe, své dítě, partnera nebo své klienty.

Needo Talks Každý může být umělcem

Domov Sulická

V Domově Sulická nejsme poprvé. Seznámili jsme se s vedením, když jsme Domovu odevzdávali dar v podobě NEEDO pomůcek. Přístup vedení a změna, která v Domově proběhla nás uchvátila natolik, že jsme s pani ředitelkou Lenkou Kohoutovou natočili opravdu inspirativní podcast "Řídím domov, ne ústav!". Stojí za poslech. I tentokrát jsme natáčeli v prostorech Domova na Sulické ulici v Praze a opět si odnášíme pozitivní dojem. Na chodbách jsme potkali klienty, se kterými jsme si chvíli mohli popovídat, dali si kávu v klientské kavárně a navštívili novou jídelnu, která se podobá špičkové restauraci.

POSLECHNOUT SI PODCAST

Domov Sulická

Domov Sulická poskytuje celoroční pobytovou sociální službu lidem s mentálním, nebo kombinovaným postižením od věku 14. let. Nabízí domov v 9ti domácnostech pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení a aktuálně pečuje o 150 klientů. V Domově se aplikuje Přístup zaměřený na člověka, který staví na respektu k individualitě každého člověka, na dodržování jeho nezadatelných práv a hájení jeho zájmů a na podpoře samostatnosti. Vybavení Domova zahrnuje multismyslové místnosti Snoezelen, Bazální stimulace, truhlářskou dílnu, kreslírnu, muzikoterapii, aktivizační kavárnu, ale i vlastní kapelu Ajeto. Každoročně se klienti účastní místních trhů a sousedských setkávání, aby se prolomila bariera mezi společností a lidmi s hendikepem. I o tom mluvíme v podcastu :)


Na NEEDO nabízíme unikátní řešení PRO SNADNĚJŠÍ OBLÉKÁNÍ

Jenom na NEEDO.cz najdete zimní bundy s postranními zipy po celé délce obou boků, které vám usnadní náročné oblékání. Naše Pauli je spastická a při oblékání bojujeme zejména s rukávy. Dostat její ruce do nich byl předem prohraný boj. Pomohly nám zipy po celé délce obou boků a od té doby jsme neroztrhali další bundu a taky se při jejím oblekání nezapotíme. V naší nabídce najdete hněd několik druhů zimních bund skladem a všechny jsme vybavili těmito postranními zipami. 

needo_bunda_zips2 

JDU NAKUPOVAT


Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity