100. Životní osud plný hlubokých ran.

Osobní příběh plný hlubokých životních ran a traumat. Kateřina Černá, maminka čtyř dětí, z níchž jedno má autismus, nás v rozhovoru pro NEEDo TALKs vtáhne do svého života, ve kterém mimo jiné řeší nedostatečný pocit sebelásky a nedostatečnosti. Poslechněte si, jak se vyrovnává se životními výzvami a co jí pomáhá je překonávat.

Přehrát díl #Životní osud plný hlubokých ran.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE PODCAST   

Needo Talks Kateřina Černá

Kateřina Černá

Zneužívání v dětství, rozvod, rakovina syna, autonehoda, roční rehabilitace, autismus u dalšího syna, deprese. To vše obsaženo v jednom lidském životě. Konkrétně v životě Katky Černé, která byla naší hostkou v tomto dílu podcastu.

"Nejvíce mi pomohlo padnout na samé dno, od kterého se lze odrazit a začít znovu", říká Kateřina, která dnes pomáhá lidem s duševním onemocněním jako peer konzultantka .

Chci si tento příběh poslechnout

Kognitivně-behaviorální terapie (KBT)

Katce v životě pomohla kognitivně-behaviorální terapie. Je to jeden z nejrozšířenějších psychoterapeutických přístupů, který se soustřeďuje na myšlenkové postupy, názory a postoje, na proces učení a následné jeho využití v léčbe. Tato metoda vychází z předpokladu, že změnu myšlení lze navodit změnou chování. KBT se využívá u úzkostných nebo depresivních poruchách a dalších.

Behaviorální terapie předpokládá, že poruchy chování jsou naučené reakce a lze je tedy přeučit. Kognitivní terapie staví na teorii, že emoční poruchy jsou výsledkem poruchy myšlení. Spojením obou terapií vzniká KBT. V ní se pracuje s přesně definovaným problémem pacienta. Třeba pacient se sociální fobií je postupně vystavován svému strachu se zvyšující se intenzitou. Učí se jak zvládat obtížné situace, nejprve „na nečisto“ s terapeutem, později sám. Posiluje se pozitivní zpětná vazba. Nacvičují se stresové situace a relaxační techniky.

WhatsApp Image 2023-03-25 at 18.33.41

Pečovat a žít

Kačku jako účastnici jsme potkaly ve vzdělávacím programu Pečovat a žít, prostřednictvím kterého se nabízí aktivity dlouhodobě pečujícím (neformálním pečovatelům). Cílem kurzů je pomoci pečujícím zorientovat se v osobní situaci. Na kurzu se pracuje ve skupině, která poskytuje vzájemnou oporu. 

Poslechněte si absolventy jednoho z běhů programu Pečovat a žít, mezi kterými je i Kateřina Černá.

Chci si poslechnout podcast "pečovat a žít"


Charitativní kolekce pohodlného oblečení

Poznejte unikátní pohodovou kolekci oblečeníVychází z potřeb pečovatelů, tedy nás i vás. Shodneme se, že při péči o někoho dalšího je pro nás důležité praktické oblečení, které působí navenek dobře a nám poskytne "ochranu". Jsme (ne)obyčejné bytosti, řešíme řadu specifických potřeb člověka s postižením a chceme vypadat a cítit se dobře. I v situacích, kdy tlačíme před sebou invalidní vozík, přenášíme na rukou člověka, podáváme stravu jednou lžící sobě i tomu, o koho pečujeme. Kousky, které jsme v obchodech hledali pro sebe, jsme nechali ušít na míru v chráněné šicí dílně, ve které šijeme NEEDO pomůcky. Tak vznikla naše pohodová kolekce oblečení, která si nehraje na velikost a nabízíme vše v univerzální velikosti. Dovolí vám tak naše oblečení přibrat i zhubnout. U každého kousku z kolekce vám představíme jeho příběh, ve kterém se možná taky najdete. Aby vše dávalo smysl, zakoupením originálního kousku z této kolekce pomůžete někomu dalšímu. Funguje to jednoduše. Z každého prodané kusu z této kolekce přispějeme částkou 100 Kč do charitativní sbírky NEEDO, kterou v podobě našich pomůcek odevzdáme do center (stacionářů) v ČR nebo SR. Vždy, když si oblečete NEEDO kousek, vzpomenete si na tento dobrý skutek. Ten pocit, ale i kvalitní a pohodlné oblečení, za to stojí. Děkujeme!

needo charita 

JDU NAKUPOVAT


Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity