73. Neomezenej Kuba. Jakub Strouhal

Právník z Brna, Jakub Strouhal. Je básníkem i filmovým kritikem. Velmi vážně bojoval za neomezená data od operátorů a se svým cynickým smyslem pro humor nevážně vytvářel a moderoval queer podcast KYDY. "Poslední díl jsme nemohli natočit, protože jsme střídavě brečeli", říká Kuba smutně.

NEEDO_strouhal_jakub5

Přehrát díl #Neomezenej Kuba.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC   

NEEDO_strouhal_jakub2

Jakub Strouhal

Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy university v Brně, kde v současné době žije. Publikoval básně v časopisech Host, Psí víno, Tvar ad. Jeho tvorba byla oceněna v literární soutěži Ortenova Kutná Hora. A taky natáčel úspěšný podcast KYDY. Dnes jako dobrovolník navštěvuje domovy pro seniory, svůj životní příběh přednáší studentům a pedagogům, skládá hudbu a píše básně pro děti. A dělat radost lidem by chtěl ze všeho nejvíce a nejdéle! 

Jakub je na vozíku s nejasnou diagnózou vážné nemocí, která se projevuje úbytkem svalové hmoty. To znamená, že postupem času zapomíná dělat věci, které mu předtím šly, jako třeba najíst se, vyjít schody nebo se ráno obléknout. 

Sbírka na rehabilitace pro Kubu

Jakub za svůj život podstoupil všechna dostupná vyšetření, ale doktoři mu nedokázali přesně určit diagnózu. Nezastavitelně mu slábnou svaly a žádná léčba na zvrat tyto situace neexistuje. Zatím nejúspěšnější zpomalení zhoršení zdravotního stavu lze cvičením Vojtovy metody a rehabilitačními přístroji s funkcí pasivní terapie (Motomed). A jako všichni, koho se rehabilitace víme, pojišťovna ji hradí v limitované formě. Proto Jakub vypsal sbírku na dárcovské platformě DONIO a rád by finanční prostředky na rehabilitace získal tímto způsobe. Podpořte ho taky :) Link na sbírku je ZDE
 

NEEDO_strouhal_jakub

#jsemneomezenej

Kuba se "proslavil" kampaní proti mobilním operátorům v otázce mobilních dat. Skrze sociální sítě, pod profilem #jsemneomezenej šíří a dokazuje, že by měla být zcela dostupná pro české uživatelé mobilních služeb služba neomezených dat. Podle ředitele Asociace provozovatelů mobilních sítí za to může nedostatečná kvalita optické sítě. To ovšem vyvrací zástupce ministerstva průmyslu a obchodu. Sledujte ho na facebooku, instagramu nebo tik-tok, tohle téma se týká nás všech a všichni můžeme profitovat z iniciatívy, ktorou Kuba každý den vyvíjí. A možná mu v něčem budete i nápomocní.


Kubovi by se z NEEDO mohly hodit plavky, protože pobyt ve vodě taky prospívá k podpoře pohybu

Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity