72. Potkalo mě všechno. Lenka Vyhnalíková

Dcera Verunka se Lence narodila v 26. týdnu těhotěnství a vážila necelých 700 gramů. Ukázalo se ale, že je mimořádnou bojovnicí. Ještě v nemocnici dostala akutní zánět střev, který zvládla překonat, ale stálo ji to zrak. A dnes, ve svých 14 letech, se dokonce začíná stavět na nohy. Její mámu, Lenku Vyhnalíkovou, potkala v životě spousta problémů, nikdy se nevzdala a vždy se snažila najít způsob, jak dceři i sobě pomoci. Poslechněte si další ze životních NEEDO osudů. 

Přehrát díl #Potkalo mě všechno.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC   

Needo_vyhnalikova_lenka2

Veronika (14 let)

Lence s, tehdy ještě, manželem lékaři zprvu tvrdili, že partner je neplodný. Podstoupili umělé oplodnění, ze kterého se jim předčasně narodil chlapeček. Bohužel po týdnu života zemřel Najednou, zcela spontánně, byla na cestě Verunka. Narodila se ale v šestém měsíci s porodní váhou 700 gramů. Hned v prvních týdnech života musela podstoupit operaci střev, ze které má dodnes nehezkou jizvu. 

"Sami lékaři nevěřili, že se z toho dostane a tak přistupovali k operaci a k zašití bříška. I když jizvu promazáváme dodnes, není hezká a připomíná nám, jaká je Verunka bojovnice!"

Po operaci se projevili problémy s oční sítnici a Verunka přišla o zrak. Do toho jí diagnostikovali mozkovou obrnu a epilepsii. Mladá slečna to nevzdává a díky rehabilitacím se snaží postavit na nohy.

Sbírka na rehabilitace pro Verunku

Veronika je aktuálně po operaci nohou, které by po rehabilitacích měly být schopné udržet ji ve vertikální poloze. K tomu ale potřebuje intenzívní rehabilitační péči, kterou pojišťovna neproplácí. S maminkou Lenkou v květnu 2022 absolvují lázně a následně musí cvičit. Proto založili sbírku na www.znesnaze21.cz, ve které by rády získaly prostředky na tyto rehabilitace. Nejde o žádnou závratní sumu a když by jste chtěli pomoci, budeme vám za holky moc vděčné. 
 

Needo_vyhnalikova_lenka3

Máma Lenka

Lenka neměla hezké dětství a vzpomínky na něj se projevili i v manželství. Zemřelo jí miminko týden po narození a prodělala i vážnou nemoc v podobě rakoviny děložního čípku. Prostě jí bylo naloženo! Ale nevzdala se a životní optimismus a úsměv na tváři ji neopustil.

Dnes již, jak sama o sobě říká, šťastně rozvedená pečuje o Verunku a zdravého syna Vítka spoločně se svým partnerem na vesnici v domečku, který si zařizuje podle svého.


Verunka je naše stálá zákaznice a maminka jí nejraději kupuje praktická BODYTRIČKA

Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity