109. Edukace a terapie.

S Katkou Mikanovou jsme se potkaly ve vzdělávacím programu Pečovat a žít, do kterého se přihlásila jako pečující. Je maminkou dvou dětí a starší dcera Štěpánka má genetické, neurovývojové onemocnění s vysokým stupněm ADHD. Právě vzdělávací běh od Spiralisu Katku navedl na záměr využít své pracovní znalosti a nastartoval spolupráci s organizacemi Edutera a Via Cordis, které svými službami pomahají neformálním pečujícím. Vše se dozvíte v podcastu, tak hezký poslech :).

Kateřina Mikanová

Přehrát díl #Edukace a terapie.

  spotify-logo_needo   apple_music2  
         
  PŘEHRÁT NA SPOTIFY   PŘEHRÁT NA APPLE PODCAST   

Edutera Kateřina Mikanová

Edutera

Edutera je zapsaným spolkem, který byl založen v roce 2023 Martinou Hazukovou, s cílem poskytnout dlouhodobou podporu pečujícím.

  • EDU - edukace, organizace vzdělávacích kurzů
  • TERA - terapie, formou psychoterapií pro pečující

Pečující tráví většinu času péči o své blízké, balancující na hraně dlouhodobého vyčerpání a vyhoření. Programem spolku Edutera je poskytovat psychoterapeutické, podpůrné a vzdělávací služby pro pečující. V programu se spolupracuje se zkušenými terapeuty, lektory a Katka Mikanová v ní zastává pozici fundraiserku s úkolem sehnat finance na pokrytí služeb pro pečující, kteří je mají zdarma, či za minimální účastnický poplatek.

VÍCE O programech EDUTERA

Pomoc ve formě psychoterapie

Psychoterapie mohou být pro neformálně pečující osoby velmi prospěšné a to zejména z důvodu zpracování stresu a zvládání emoční zátěže. Psychoterapie poskytuje bezpečný prostor, kde mohou pečující projevit své obavy, strachy, frustrace a učí se, jak je efektivně zvládat. Terapii se zlepšuje duševní zdraví, podporuje se sebevědomí, který se léty péče snižuje, ale hlavně psychoterapie působí jako prevence před vyhořením.

Via Cordis Kateřina Mikanová

Via Cordis

Via Cordis je nezisková organizace působící v České republice, která se zaměřuje na podporu duševního zdraví (meditace) a osobního rozvoje pečujících pVrostřednictvím široké škály aktivit a vzdělávacích programů jako je osobní rozvoj, sociální dovednosti, kvalifikace a rekvalifikace. Dokáže pomoci i v oblasti pracovního uplatnění na trhu.

Katka pro Via Cordis pracuje jako lektorka "měkkých" dovedností - komunikace ve formě, která je jasná, trefná a nikoho se nedotkne, efektivita času nebo prezentační vystupování.

více o via cordis

Orientační běh Ekonom Praha

Katka je zapojena i do organizace orientačního běhu Pražský pohár žactva, který se letos uskuteční 22. května v pražských Kbelích a bude možnost si ho proběhnout i na trase pro invalidní vozíky. Výtěžek se startovního bude použit na charitativní účely, na podporu lidí s hendikepem. Pohyb v terénu s mapou je skvělá příležitost vyrazit ven s celou rodinou, tak dorazte! Všechny informace o běhu zde: www.ekonompraha.cz/zavody/ppz-2024/

Needo bryndáky 

Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.


needo_paticka_web

NEEDO_benefity